תביעה בעקבות חרבות ברזל | זכויות ופיצויים ממשרד הביטחון

הגשת תביעה נגד משרד הביטחון בעקבות חרבות ברזל: מה עליכם לדעת

בשמחה תורה בתאריך 7.10.23, בוצעה פלישה לישראל אשר בעקבותיה נפתחה מלחמת "חרבות ברזל". מלחמה זו גבתה הרוגים, חטופים ופצועים רבים. מאמר זה עוסק בתהליכי הכרה כנכי צה"ל במשרד הביטחון והתמודדות עם פציעות, המאמר מציין את חשיבות הגשת תביעה נגד משרד הביטחון על מנת לקבל טיפולים רפואיים, פיצויים, מירב הזכויות כנכי צהל במשרד הביטחון.
תביעה למשרד הביטחון חרבות ברזל

תוכן עניינים

בחג שמחה תורה, כ"ב בתשרי התשפ"ד, 7 באוקטובר 2023, בוצעה לשטח ישראל פלישה שהובילה להכרזה על מלחמת "חרבות ברזל". בעקבות חדירה וטבח עקוב מדם של ישראליים על ידי פעילי חמאס, החל גיוס חירום של חיילים מכל רחבי הארץ. הגיוס ההמוני של 300,000 חיילים – הגיוס הגדול ביותר מאז קום המדינה, הוביל ללחימה, פעולות חילוץ, הצלה והגנה על אזרחי ישראל. למרבה הצער, המלחמה הובילה גם לפציעות, פגיעות ונכויות רבות בקרב החיילים שיצאו למערכה. פציעות בעקבות חרבות ברזל מתרחשות מדי יום, ומגבילות את הפגועים מלחזור לחיי השגרה. במצב החירום הזה, יש להתנהל באופן שיאפשר לכם לממש את זכויותיכם, וכאן תגלו בדיוק כיצד לעשות זאת.

חרבות ברזל תביעה למשרד הביטחון הכרה כנכי צהל
חרבות ברזל

סיפוח לר"ם 2: מהלך העניינים וחשיבות הסיפוח

כאמור, מלחמת חרבות ברזל הובילה לפגיעות בעקבות שירות צבאי והביטחוני. רבות מהפגיעות האלו אינן יכולות להיות מטופלות על ידי רופא היחידה; במקרים האלו, החיילים שנפצעו עוברים למדור ר"ם 2, לאחר המלצה של רופא היחידה.

הסיפוח לר"ם 2 מאפשר לחיילים הפצועים ואנשי כוחות הביטחון לקבל טיפול רפואי הולם בעקבות פציעתם. היחידות האלו פזורות בבתי חולים בכל רחבי הארץ, והן מעניקות טיפולים ממושכים לאלו שזקוקים לכך. במקרים שבהם החייל עונה על הקריטריונים לסיפוח ליחידה, הוא יקבל תוכנית רפואית מסודרת. בנוסף, לכל חיל שסופח לר"מ 2 יש מש"קית אישית, שנמצאת אתו בקשר רציף לאורך כל תקופה הסיפוח ליחידה.

למאמר בנושא יתרונות וחסרונות בהגשת תביעה למשרד הביטחון עם רמ 2

סרטונים בנושא הכרה כנכי צה"ל בעקבות מלחמת חרבות ברזל

תביעה להכרה לאחר פציעה בחרבות ברזל

ועדה רפואית במשרד הביטחון מה לא אומרים

פציעה במילואים בחרבות ברזל

פוסט טראומה בעקבות חרבות ברזל

הגשת תביעה על כל הנכויות

התפרצות של מחלה לאחר אירוע לחץ בצבא

אחוזי נכות על פוסט טראומה

פציעה של אנשי כיתת הכוננות ב7.10

ממתי מוכרים כנכי צהל

תוך כמה זמן מקבלים את התגמול על הנכות

תהליך הכרה מזורז להכרה כנכי צה"ל בעקבות חרבות ברזל

פציעות ופגיעות בעקבות שירות צבאי מזכות את הנפגעים בפיצויים ובהכרה בנכות. תביעות נגד משרד הביטחון במצב רגיל לוקחות לפחות כמה חודשים, עד שנים ולכן עולה השאלה: מה עושים בעקבות פציעה במלחמת חרבות ברזל? המצב החריג הזה הוביל לתהליך הכרה מזורז עבור אנשי כוחות הביטחון שנפצעו במלחמת חרבות ברזל.

אגף השיקום במשרד הביטחון פועל במתכונת חירום בכל בתי החולים, תוך שיתוף פעולה עם צה"ל ומערכת הביטחון. במתכונת הזו ישנו "מסלול ירוק" להכרה בנפגעי כוחות הביטחון, ללא רופא מומחה מטעם משרד הביטחון אשר יכתוב חוות דעת (בשלב הנוכחי). הודות לכך, אלו שנפגעו בעקבות פעילות בחרבות ברזל זכאיים למענק כספי ראשוני (אלו שאושפזו למעלה מ-24 שעות).

אגף שיקום נכים - לוגו
אגף שיקום נכים – לוגו

ומה במקרים שבהם לא היה אשפוז?

במקרים שבהם לא היה צורך באשפוז, הנפגעים לא יקבלו מענק כספי בשלב הזה. בהמשך הדרך תהיה אפשרות להגיש תביעה נגד משרד הביטחון ולקבל אחוזי נכות, לאחר ועדה רפואית. לרוב, כשאין אשפוז, החייל או האיש ביטחון ישאר תחת היחידה ובסמכות הרופא היחידתי. במצב הזה וכאשר אירעה פציעה כדאי לפנות לגופים הממונים כדי לוודא שאתם לא מאבדים והזכויות שלכם במשרד הביטחון לא נפגעות.

סובלים מפציעה מהמלחמה?

תשאירו פרטים ונחזור אליכם

הגשת תביעה למשרד הביטחון בחרבות ברזל

כאמור, אנשי כוחות הביטחון שנפגעו במלחמת חרבות ברזל ואושפזו בעקבות הפציעה זכאיים לתהליך הכרה מזורז. אולם, מה קורה בפועל? והאם עליכם להסתפק בתהליך הזה?

לאחר האשפוז ביחידות ר"מ 2, אנשי כוחות הביטחון שדורשים המשך טיפול מקבלים אותו באופן מקצועי. בנוסף, יחידת ר"ם 2 דואגת להמשך טיפול עבור החיילים על מנת שיוכלו להשתקם באופן מיטבי. מלבד זאת, היחידה גם מסייעת לנפגעים למלא טפסי תביעה נגד משרד הביטחון.

ביחידות האלו נמצאים חיילי מילואים שמופקדים על סיוע לנפגעים, באמצעות הדרכה וליווי במילוי טפסי תביעה בגין פגיעות ופציעות במשרד הביטחון. לאחר מילוי הטפסים, חיילים המילואים בר"מ 2 מגישים אותם למשרד הביטחון, מה שמאפשר לקבל הכרה ראשונית בתור נכי צה"ל*.

חרבות ברזל פציעה והכרה כנכי צהל
מלחמת חרבות ברזל

קבלת אחוזי נכות מאפשרת לקבל המשך טיפול, וכן פיצוי בגין פציעות ופגיעות שונות. לכאורה מדובר בתהליך פשוט שמביא לתוצאות הרצויות, אך המצב בשטח אינו כך. הגשת תביעה במשרד הביטחון, אגף השיקום, כוללת מספר שלבים חשובים אשר לכל הפחות מדובר בשנה אחת של תביעה ובמקרים מורכבים מדובר במספר שנים, כמו-כן בזמן התביעה יכול החייל / איש הביטחון הפצוע להגיש מספר רב של בקשות אשר יזכו אותו במגוון של הטבות וזכויות ולכן חשוב להכיר התהליך, את הנפשות הפועלות ואת משרד הביטחון כמו שצריך.

מה חשוב לדעת על הגשת תביעה בעקבות חרבות ברזל?

הדבר הראשון שצריך לדעת על הגשת תביעות בעקבות חרבות ברזל הוא: מי זכאי להגיש תביעות? הגשת תביעות משרד הביטחון בעקבות חרבות ברזל אפשרית עבור כל אנשי כוחות הביטחון שלקחו חלק בלחימה – הן לפני הכרזה רשמית על מלחמה, והן אחריה. כיתות כוננות, חיילים, שוטרים, אנשי שב"כ, ומשרתים אחרים בכוחות הביטחון יכולים, וצריכים, להגיש תביעה בגין פציעה בחרבות ברזל.

הדבר השני שצריך לדעת בנושא הוא: עבור אילו פגיעות אפשר להגיש תביעה חרבות ברזל? כרגע התשובה היא בעקבות פגיעות, החמרה של פציעות והתפרצות של מחלות בעקבות המלחמה. פוסט טראומה גם היא תזכה באפשרות להגיש תביעה בעקבות המלחמה. אולם, פוסט טראומה היא נושא שנבחן לאורך זמן, כך שטרם ניתן להעריך את היקף הבעיה. יש את אלו שחרבות ברזל מהווה טריגר להתפרצות של פוסט טראומה, והמקרים האלו ייבחנו בהמשך.

ככל שהפגיעה חמורה יותר, כך אחוזי הנכות יהיו גבוהים יותר: פציעות ירי, פציעות אימונים, מחלות שהתפרצו בעקבות לחץ המלחמה (סוכרת, פסוריאזיס, לב, ראומטולוגיה ועוד) ומצבים נוספים מזכים בהגשת תביעה נגד משרד הביטחון.

למאמר מורחב בנושא התפרצות של מחלות לאחר אירוע לחץ משמעותי – לחצו כאן

אולם, הדבר החשוב ביותר שצריך לדעת הוא תהליך הגשת התביעות. כאשר מגישים תביעה דרך ר"מ 2, המשך ההתנהלות מול משרד הביטחון הוא עצמאי. כלומר, אנשי כוחות הביטחון שמגישים תביעה מקבלים סיוע בהגשה, אך לא בהמשך הדרך.

קביעת נכות לפצועים מחרבות ברזל

על מנת לקבל הכרה בנכות בעקבות חרבות ברזל, יש להגיש תביעה שמפרטת את כל הפציעות. במרבית המקרים, אין מידע מלא בטפסים האלו בגלל פערים בין המצב בשטח ובין התיעוד הרפואי. לכן, חשוב במיוחד לפרט את כל הפציעות שבגינן מגישים תביעה.

לאחר מכן, יש להמשיך להתנהל מול משרד הביטחון באופן שוטף. הגשת תביעה היא שלב ראשוני בלבד, ואחריו מגיעים האתגרים האמיתיים, כמו התנהלות מול ועדה רפואית במשרד הביטחון. סיוע של ר"מ 2 הוא חיוני, אבל המשך תביעה באופן עצמאי אינו מניב את התוצאות הרצויות. כדי לממש את מלוא זכויותיכם, אתם זקוקים לייצוג מקצועי מול משרד הביטחון, בתקופה הנוכחית וגם אחריה.

עם ישראל חי - חרבות ברזל
עם ישראל חי – חרבות ברזל

הגשת תביעה חרבות ברזל עם עורך דין משרד הביטחון

מלחמת חרבות ברזל הכניסה את המדינה לתקופה לא פשוטה. ההשלכות של המערכה הזו לא ברורות במלואן, אך דבר אחד בטוח: ישנם חיילים ואנשי כוחות הביטחון רבים שחוו פגיעות ופציעות רבות בעקבות המלחמה. אותם אנשי כוחות הביטחון זכאיים לקבלת פיצויים מידיים, וכן פיצויים עתידיים, אשר מהם יקוזז הסכום הנוכחי וקבלת זכויות נוספות.

הגשת תביעה נגד ר"מ 2 היא חשובה, אך חשוב יותר הוא מה יקרה בהמשך. הגשת תביעה מסודרת, מעקב אחר התביעה באגף השיקום והתנהלות מול ועדה רפואית הם שיכריעו את אחוזי הנכות ומימוש הזכויות. כדי לממש את זכויותיכם באופן מלא ולקבל את אחוזי הנכות שמגיעים לכם, חשוב לעבור את כל השלבים הנדרשים בצורה מוסדרת, עם עורך דין משרד הביטחון.

משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף מלווה מזה מספר שנים חיילים ואנשי כוחות הביטחון בדרכם לקבלת הכרה ממשרד הביטחון; מלבד ימי שלום, אנו מלווים גם היום את אנשי כוחות הביטחון שנפצעו בעקבות חרבות ברזל – בין שבאימונים ובין שבשטח.

המשרד הייחודי שלנו הוקם בעקבות פציעה של עו"ד ידידיה בלומהוף, שנפגע במהלך שירותו ביחידת שלדג. לאחר התנהלות לא פשוטה מול משרד הביטחון, עו"ד בלומהוף החליט להקדיש את עבודתו לאנשי כוחות הביטחון שמנהלים מאבקים דומים.

במשרדנו כל מקרה הוא ייחודי וזוכה לטיפול פרטני ומדויק. אנחנו מלווים אנשי ונשות כוחות הביטחון משלב הגשת התביעה, דרך ועדה רפואית וגם ערעורים, במקרה הצורך. אבק השריפה של חרבות ברזל עודו באוויר, אך התוצאות כבר בשטח. אם חוויתם פציעה, החמרה בפציעה או מחלה בעקבות מלחמת חרבות ברזל – אנחנו כאן עבורכם. פנו אלינו בכל עת, ונשמח ללוות אתכם עד למיצוי זכויותיכם באופן מלא, עם ליווי אישי, אדיב ומקצועי.

 

 

נפצעת בחרבות ברזל?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

סובלים מבעיה רפואית בעקבות חרבות ברזל?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן