תביעה למשרד הביטחון ע"י מתאמת | חרבות ברזל | נכי צהל וזכויות

תביעה למשרד הביטחון בהמצאות מתאמת ממשרד הביטחון לאחר פציעה בחרבות ברזל

חיילים ואנשי כוחות הביטחון שנפצעו במלחמת חרבות ברזל ופונו לטיפול רפואי יוכלו להגיש תביעה למשרד הביטחון על ידי מתאמת ממשרד הביטחון. מיד עם הגשת התביעה על ידה ישוחרר החייל משירותו הצבאי במילואים ואת המשך הטיפול והזכויות יוכל לבקש ממשרד הביטחון. מאמר זה יעסוק בתהליך ההכרה במשרד הביטחון מחרבות ברזל, קיבעת הנכויות בוועדות השונות ומיצוי הזכויות באגף השיקום
תביעה למשרד הביטחון בהמצעות מתאמת ממשרד הביטחון לאחר פציעה בחרבות ברזל

תוכן עניינים

פציעה בחרבות ברזל של חיילים ואנשי כוחות הביטחון

חיילים ואנשי כוחות הביטחון שנפצעו במהלך המלחמה ומטופלים בבתי החולים, מוסדות שיקומיים, נמצאים בימי מחלה, יופנו על ידי רמ' 2 למתאמים של משרד הביטחון כדי שיגישו עבורם תביעה למשרד הביטחון.

הגשה של התביעה למשרד הביטחון ע"י המתאמים תזרז את ההכרה הראשונית במשרד הביטחון ותאפשר לרמ' 2 לשחרר אתכם משירות המילואים או משירות הסדיר לאחר הורדת הפרופיל.

רמ' 2 נמצאת בתפוקה מלאה, אינה יכולה לדאוג בצורה המיטבית לטיפול הרפואי של כל הפצועים, ולכן מהר מאוד מוגשת תביעה למשרד הביטחון בכדי שהמשך הטיפול הרפואי יעבור מצה"ל לאגף השיקום במשרד הביטחון.

עם הגשת התביעה למשרד הביטחון, הטיפול הרפואי, האסמכתאות התקציביות לטיפולים ובדיקות, הסיוע הכלכלי והליווי יועברו למשרד הביטחון.

**למאמר בנושא פציעה בחרבות ברזל – לחצו כאן

חרבות ברזל - תביעה למשרד הביטחון - ידידיה בלמהוף
חרבות ברזל

סדר העניינים מרגע הפציעה עד להכרה כנכי צה"ל וקבלת תגמולים

 • מיד לאחר הפציעה, פציעה גופנית או נפשית, יועבר החייל/ איש כוחות הביטחון לטיפול רפואי במוסד רפואי.
 • עם הקבלה במוסד הרפואי יועבר החייל להיות תחת חסות רמ' 2 שתפקידה ליווי וטיפול הפצועים, אישפוזים, אסמכתאות תקציביות וכיו"ב.
 • לאחר מספר ימים, רמ' 2 יעבירו את הפרטים של הפצוע למתאמת של משרד הביטחון בכדי שיתאמו פגישה או שיחה טלפונית לצורך הכנת התביעה והגשתה.
 • התביעה תקלט באגף השיקום ויהיה ניתן לקבל טיפולים וזכויות שונות 24-48 שעות מרגע הגשת התביעה.
 • במידה ומדובר בחייל מילואים או בחייל סדיר שהורד הפרופיל, ישוחרר החיל משירות מילואים ויהיה באחריות משרד הביטחון, כך שכל טיפול, בדיקה או סיוע יהיו תחת משרד הביטחון (החייל יפסיק לקבל תגמולי מילואים).
 • בזמן הזה יצטרך הפצוע להגיש בקשות רבות למשרד הביטחון בכדי לקבל את הזכויות שלו, בקשות כגון ימי מחלה, ליווי, מוניות לטיפולים ועוד.
 • לאחר תקופה של מספר חודשים של טיפולים יופנה הפצוע לוועדות רפואיות מטעם משרד הביטחון (הפניה לוועדה רפואית תהיה רק לפצועים שהוכרו במשרד הביטחון במעמד 03, התביעות האחרות יצטרכו לעבור בירור מקיף יותר לצורך הוכחת הקשר הסיבתי בתהליך התביעה).
 • הוועדות הרפואיות, לרוב יקבעו אחוז נכות זמני של שנה -+, על החלטת הוועדה המחוזית ניתן לערער בפני הוועדה העליונה.
 • בהתאם לקביעת הנכות הזמנית יקבל הנכה תגמולים המתאימים לגובה נכותו שנקבעה וזכויות.
 • בתום תקופת הנכות הזמנית ייבדק הנכה בשנית בפני ועדות רפואיות מחוזית (ועדת פג תוקף) לצורך קביעת נכות קבועה במשרד הביטחון. ככל שהנכה לא יהיה מרוצה מהחלטת הוועדות יוכל הנכה לערער בפני הוועדה העליונה. ערעור על הוועדה העליונה הוא לבית המשפט ורק בשאלה משפטית.
 • בהתאם לנכות הקבועה יקבל הנכה את הזכאויות והתגמולים שלו ממשרד הביטחון. כמו-כן בהתאם לגובה הנכות יוכל הנכה להגיש בקשות שונות כמו, לימודים, ליווי, ימי מחלה וכו"
פוסט טראומה - תביעה למשרד הביטחון והכרה כנכי צהל - עורך דין ידידיה בלומהוף
פוסט טראומה

מה חשוב לעשות לפני שמגישים תביעה עם המתאמת של משרד הביטחון?

לפני שהתביעה מוגשת על ידי המתאמת למשרד הביטחון, חשוב מאוד לומר בפני המתאמת את כל הפגיעות הגופניות והנפשיות שנגרמו לכם בעקבות המלחמה. חשוב שהדברים האלה ירשמו, כל בעיה, תפתח תביעה נפרדת במשרד הביטחון.

כל תביעה שתפתח תאפשר המשך טיפול רפואי/נפשי על ידי משרד הביטחון  ולאחר מכן קביעה של אחוזי נכות וזכויות (בהתאם למעמד התביעה).

חשוב מאוד, אם אתם סובלים ממספר בעיות רפואית שנגרמו לכם בעקבות הלחימה תעדכנו את הרופאים שמטפלים בכם. תתחילו בירור רפואי וטיפול רפואי, כך תקבלו טיפול טוב יותר ותוכלו בקלות יותר להיות מוכרים כנכי צה"ל ולקבל נכות על כל הבעיות שלכם.

כמו-כן לבקש מהמתאמות לקבל העתק של התביעה אשר תוגש למשרד הביטחון.

*למאמר מורחב בנושא פוסט טראומה לאחר חרבות ברזל – לחצי כאן

נפצעת בחרבות ברזל?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מה עושים אחרי הגשת התביעה על ידי המתאמת?

לאחר שהתביעה תוגש על ידי המתאמת, התביעה תקלט במשרד הביטחון תוך 24 -48 שעות. לאחר קליטת התביעה יוכל התובע להתחיל לקבל טיפולים, הפניות, לבקש לקבל ימי מחלה (בהצגת ימי מחלה מרופא), ליווי, נסיעות ועוד.

משרד הביטחון ייצור איתכם קשר ויעדכן אתכם בזכויות שלכם, ישלח לכם קוד עם שם משתמש לאתר אגף השיקום כדי שתוכלו להגיש בקשות דרך האתר.

לרוב, החיילים שהוגשה להם התביעה למשרד הביטחון בעקבות חרבות ברזל יהיו בתקופת שיקום, בטיפולים או בימי מחלה. ימי המילואים נגמרו ולכן התשלום עבור אובדן ימי עבודה יוכל להיות משולם במנגנון של ימי מחלה (תט"ר) במשרד הביטחון.

כדאי להשתחרר מהשירות הצבאי שיש לכם כבר ימי מחלה מהרופא הרלוונטי שמטפל בכם. אישור לימי מחלה יוגש למשרד הביטחון כדי שהרופא המחוזי (באגף השיקום) יאשר את ימי המחלה ומשרד הביטחון ישלם לכם את שכרכם. התשלום יהיה ישירות לחשבונכם או למעסיק שמשלם לכם משכורת. הצורך בימי מחלה הוא קריטי לצורך קבלת תגמול עבור אובדן הכנסה בתקופת הטיפולים.

כמו-כן, ליווי רפואי, ציוד רפואי, לינה של בן משפחה בסמיכות לבית החולים, מוניות וכיו"ב יוגשו למרפאת המחוז באגף השיקום והרופא המחוזי יאשר אותם.

קצבת נכות במשרד הביטחון
זכויות וקצבאות

איך אפשר לוודא שאקבל את מירב הזכויות והנכויות ממשרד הביטחון?

בסופו של דבר הזכויות המשמעותיות יקבעו לפי אחוזי הנכות הקבועים שתקבע לכם הוועדה הרפואית. הזכויות שיינתנו לכם בסמיכות לפציעה הן חשובות, יכולות להיות שוות לא מעט מבחינה כלכלית, אבל הן מעט ביחס לזכויות האמיתיות, הפיצויים וההטבות שתקבלו לכל החיים לאחר קביעת הנכות שלכם בוועדות הרפואית.

הגשת התביעה

תוודאו שהתביעה מוגשת כמו שצריך ועל כל הבעיות הרפואיות שלכם, אם הוגשה התביעה עם חוסרים כדאי להשלימם בהקדם האפשרי ולעדכן את התביעה.

זכויות עם המעבר מרמ' 2  למשרד הביטחון

תדאגו לימי מחלה מהרופא המטפל כדי שתמשיכו לקבל שכר עבור תקופת השיקום שלכם, תוודאו שאתם מקבלים את הסיוע המתאים ע"י ליווי, נסיעות, לינה, התאמות וכיו"ב.

בירור רפואי 

לקראת הוועדה הרפואית תצטרכו להגיע עם מסמכים רפואיים עדכניים המעידים על הנכות שלכם, לצורך זה תצטרכו להציג הדמיות, תוצאות של בדיקות ומסמכים נוספים. כדאי לבצע מעקב רפואי/ נפשי על כל הנכויות שהוגשו בגינם התביעה למשרד הביטחון. הגעה מסודרת לוועדה הרפואית עם מסמכים ברורים תקל על הוועדה לקבוע את החלטתה לעניין גובה הנכות.

ועדות רפואיות לאחוזי נכות

תגיעו מוכנים לוועדות הרפואיות, כשאתם מבינים בדיוק איך הוועדה הרפואית נראית, איך נקבעים הנכויות, איך מתבצעת הבדיקה הרפואית/ נפשית, מה חשוב להציג לוועדה כדי שתשתכנע שמגיע לכם אחוזי נכות גבוהים, איך לספר לוועדה הרפואית את מצבכם כדי שתצליחו לרתום ולשכנע את חברי הוועדה, איך להיבדק ועוד.

הוועדה הרפואית ובמיוחד כאשר ישנם מס' ועדות רפואיות (כשיש מספר נכויות, לרוב יפוצלו הוועדות, כך שועדה אורתופדית לא תיהיה עם ועדה נפשית וכיוצ"ב) יקבעו את גורלכם להמשך כל חייכם. הוועדות הרפואיות יקבעו את גובה הנכות שלכם וכתוצאה מכך יקבעו עבורכם גובה הפיצוי שתקבלו, הזכויות שיגיעו לכם, סוגי הטיפולים שתקבלו ועוד שאר הטבות וזכויות רבות.

ועדה רפואית במשרד הביטחון
ועדה רפואית

מיצוי הזכויות במשרד הביטחון

לאחר שינוי מעמד במשרד הביטחון, לאחר קביעת הנכות, חשוב להכיר את כל הזכויות האפשריות שניתן לקבל ממשרד הביטחון בהתאם לשלב ולמצב. הגשה נכונה של הבקשות, בזמן המתאים, עם הנספחים המתאימים יזכו אתכם בשלל רחב של תגמולים וזכויות נוספות, שאת חלקן לא הייתם מקבלים ולא הייתם מודעים שאתם יכולים לדרוש אותם.

סיכום: הכרה כנכי צה"ל בעקבות חרבות ברזל

הפציעות הגופניות והפציעות הנפשיות יישארו איתכם לכל החיים, החיים שהיו לפני המלחמה ואחרי המלחמה יראו אחרת. נזק רפואי או נפשי שילווה אתכם לכל החיים יצריך טיפולים והתעסקות, חשוב מאוד לדאוג ולעשות הכל כדי שתהליך התביעה מול משרד הביטחון יהיה על הצד הטוב ביותר, שתקבלו את הטיפול הרפואי הכי טוב, שיקבעו לכם מירב אחוזי הנכות, שתקבלו את כל הזכויות וההטבות, ועוד, כל זה בכדי שתוכלו להמשיך את חייכם על הצד הטוב ביותר לצד הנכות.

תביעות נזיקין העוסקות בנכויות הינן תביעות קשות ומורכבות אשר שנבנות שלב אחר שלב, פגיעה בשלב אחד בתביעה תשליך על השלבים האחרים, לחילופין, שלב נכון וטוב יחזק את שלבי התביעה האחרים. חשוב להגיע חזקים לתביעה, כשידכם על העליונה בכדי שתהיו בטוחים בסוף ההליך שקיבלתם את מירב הזכויות והפיצויים המגיעים לכם.

 

סובל ממצב נפשי לאחר השירות הצבאי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

נפצעת בחרבות ברזל פציעה גופנית או נפשית?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן