הגשת תביעה למשרד הביטחון | עורך דין משרד הביטחון | תביעות משרד הביטחון

הגשת תביעה למשרד הביטחון

חוק הנכים תגמולים ושיקום עוסק בתביעות למשרד הביטחון וקובע מי הם האנשים אשר רשאים להגיש תביעה למשרד הביטחון, איך התביעה מתנהלת, בגין מה ניתן לתבוע, מה הזכאויות שניתנים לנכים וכו'.

מאמר זה יעסוק באפשרות להכרה כני צה"ל, איך ניתן לתבוע והדרך עד לקביעת אחוזי נכות מקסימליים במשרד הביטחון

תביעה למשרד הביטחון

פוסט טראומה מהצבא - תביעה למשרד הביטחון 

מי רשאי להגיש תביעה למשרד הביטחון?

האנשים אשר רשאים להגיש תביעה למשרד הביטחון הם:

חיילים בחובה, חיילים במילואים, חיילים בקבע, שוטרים, סוהרים, מוסד, שב"כ.

*לאחרונה התקבלו המלצות ועדת גורן, המלצות אשר מגדירות מחדש מי הם האנשים אשר יוכלו להגיש תביעה למשרד הביטחון. ועדת גורן עשתה הפרדה בין חיילים בסדיר ובמילואים לבין חיילים בקבע. חיילים בסדיר ובמילואים יגישו את תביעתם למשרד הביטחון ויוכרו "כנכה צה"ל" וחיילים בשירות קבע יוכלו להגיש תביעה למשרד הביטחון רק אם מדובר בחבלה שאירעה בפעילות מבצעית או באימון מבצעי. כאשר מועד החבלה היה לאחר התאריך 4/17  והחבלה לא קרתה במהלך פעילות מבצעית או באימון מבצעי, אזי יהיה על החייל בשירות קבע לפנות לביטוח הלאומי בתביעה לנכות מעבודה.

*למאמר מורחב בנושא תביעות למשרד הביטחון לאנשי קבע – לחצו כאן

סרטונים בנושא תביעה למשרד הביטחון

החשיבות של הגשת תביעה למשרד הביטחון

הגשת תביעה על כל הבעיות / נכויות

איך מתנהלת התביעה במשרד הביטחון

מה חשוב לשים לב בהחלטת הוועדה הרפואית

מיצוי זכויות באמצעות עו"ד משרד הביטחון

פציעה במילואים – מה חשוב לעשות

מי זכאי לרכב ממשרד הביטחון

איך נקבעים מספםר נכויות במשרד הביטחון

מתי ניתן להגיש תביעה למשרד הביטחון?

ניתן להגיש תביעה למשרד הביטחון כאשר מדובר ב"נכות" – איבוד הכושר לפועל פעולה רגילה, גופנית, נפשית או שכלית, לרבות קוגניטיבית, או פחיתתו של כושר זה, שנגרמו לחייל או לחייל משוחרר כתוצאה של אחת מאלה:

(1)   חבלה שאירעה בתקופת שירותו ועקב שירותו.

(2)   מחלה או החמרת מחלה שאירעו בתקופת שירותו ועקב שירותו.

כלומר, בכדי להגיש תביעה למשרד הביטחון, התובע נדרש להוכיח כי הוא סובל מנכות עקב וכתוצאה מהשירות הצבאי ו/או , שני תנאים מצטברים.

נכות זמנית במשרד הביטחון

למה להגיש תביעה למשרד הביטחון?

להכרה מצד משרד הביטחון בנזק שנגרם ישנה משמעות נרחבת, הן על בריאות הנפגע והן על מצבו הכלכלי. מלבד הנתיבים השונים שבהם ניתן הסיוע, הרי שההכרה בתביעה גם תציב את משרד הביטחון בחזקת הנושא באחריות על הנזק. בנוסף, משרד הביטחון יכיר בהחמרה עתידית במצב ועל האספקטים השונים בחיי הנפגע שהושפעו מאותה הפגיעה.

הליך התביעה למשרד הביטחון

כדי לקבוע את הזכאות לפיצויים, להכרה בנכות או באובדן כושר עבודה בהווה או בעתיד, יידרש מהנפגע להגיש תביעה למשרד הביטחון, להוכיח את הקשר הסיבתי בין השירות לבין החבלה/מחלה, ולעמוד מול ועדה רפואית.

נחבלת או חלית במהלך השירות?​

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכי אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון כאן לשירותך.

אופן הגשת התביעה למשרד הביטחון

את התביעה יש הגיש לאגף שיקום נכים, כאשר התובע נדרש לצרף תצלום של תעודת זהות, מסמכים רפואיים המציגים את ה"נכות", וכל התשתית הראייתית אחרת בכדי להוכיח למשרד הביטחון שהחבלה/המחלה נגרמו עקב וכתוצאה מהשירות. יהיה על התובע להגיש תיאור המקרה במדויק כאשר לעיתים משרד הביטחון יזדקק לתצהיר חתום ע"י עורך דין, דוח פציעה, מכתב תנאי שירות מהמפקד וכיוצ"ב.

את התביעה יש להגיש למשרד הביטחון אגף שיקום נכים – יחידת התביעה, שנמצאת ברחוב זבוטינסקי 94, פתח תקווה, ניתן גם להגיש באופן מקוון.

אגף שיקום נכים - לוגו 

משך התביעה במשרד הביטחון

הטיפול בתביעות מצד משרד הביטחון עשוי להיות ארוך יחסית ולזמן אתגרים. עם זאת, חשוב לדעת כי על פי הוראת אגף שיקום נכים מס' 14.02, ישנו פרק זמן מוגדר שבמסגרתו מחויב משרד הביטחון לטפל בתביעה. פרק הזמן הזה מתחיל ברגע בו מתקבלים כלל המסמכים הנדרשים אל המשרד. לכן, חשוב  להגיש את התביעה למשרד הביטחון באופן מקצועי ולקבל ליווי משפטי שיוודא זאת.

במקרה של חבלה באירוע תאונתי וכאשר אין ספק לעניין הקשר הסיבתי, הליך התביעה יהיה קצר באופן משמעותי, מתביעה שהוגשה עם צורך בהוכחת הקשר הסיבתי. משך התביעה יכול לנוע להתנהל במשך מספר חודשים מצומצם עד למספר שנים, והכל לפי סוג התביעה ומרכבותיה. ניתן לקרוא בהרחבה על נושא זה בלינק: משך התביעה נגד משרד הביטחון – עו"ד משרד הביטחון.

עורך דין משרד הביטחון

פניה למשרד הביטחון עם ייצוג של עורך דין מומחה בתחום, מייצר יתרון אדיר הן בסיכויי ההצלחה והן בתוצאה הסופית של ההליך.

זכאות להגשת תביעה

עורך הדין ידע לבחון את התביעה בצורה מדוקדקת, ידע לצפות את הקשיים והבעיות שיהיו במהלך התביעה וכתוצאה מכך ידע לתת פתרונות נכונים, כבר בשלב הראשוני והכל בכדי למנוע דחיה של התביעה או הכרתה באופן חלקי.

ייצוג משפטי ורפואי בהליך

עורך דין מומחה בתביעת למשרד הביטחון נמצא בקשר רציף עם מומחים רפואיים מובילים אשר יעזרו בהבנת ובהוכחת הקשר הסיבתי של התובע וכן בייצוג התובע בוועדה הרפואית וזאת בכדי שהתובע יקבל את מירב הנכות המגיעה לו.

ועדה רפואית של משרד הביטחון

עורך הדין יופיע יחד עם התובע בוועדה הרפואית, יכין את התובע לוועדה עצמה ויטען לגבי אחוז נכות הנכון למצב הנוכחי של התובע. לאחר קבלת החלטת הועדה, יבחן עורך הדין  באופן מקצועי את ההחלטה וימליץ על דרכי פעולה – במידה ואחוז הנכות שנקבע, נראה נמוך מכפי שאמור היה הנכה לקבל.

תגמול בגין ימי מחלה בתקופת התביעה

עורך דין משרד הביטחון ידע להגיש בקשה מיוחדת לקבלת תגמול כספי בגין אובדן כושר עבודה כאשר התובע נמצא בתקופת אי כושר בשל ימי מחלה, פרק הזמן שניתן להגיש בקשה זו הוא ספציפי, במידה והזמן חלף לא יהיה ניתן לבקש תשלום עבור תקופה זו.

לסיכום:

חליתם או נפצעתם במהלך השירות הצבאי ו/או הביטחוני? פנו בהקדם האפשרי לעורך דין מומחה בתביעות משרד הביטחון בכדי להבין את זכאותכם ולהגיש תביעה מדוייקת ונכונה לאגף השיקום, לייצג אתכם בצורה מקצועית ולהופיע אתכם בוועדות הרפואית ובבתי המשפט..

חיפוש

עו"ד ידידיה בלומהוף

תביעות משרד הביטחון, ידידיה בלומהוף, עו"ד

מאמרים אחרונים

נחבלת או חלית במהלך השירות?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכי אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

עקבו אחרינו בפייסבוק

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן