תפריט

איך נקבעים אחוזי נכות במשרד הביטחון? עורך דין תביעות משרד הביטחון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
איך למעשה איך נקבע גובה אחוזי נכות במשרד הביטחון? האם יש השלכות על הכאבים מהם אני סובל לעניין גובה הנכות שלי? האם אני יכול לדעת מבעוד מעוד את גובה אחוז הנכות המגיע לי? על פי מה נקבעת ההחלטה? כל אלה שאלות נכונות לפני שאנחנו נגשים לוועדה רפואים בעניינינו.
אחוזי נכות במשרד הביטחון - מחלות פנימיות

לאחר שעברנו את המסוכה של חבות משרד הביטחון אגף שיקום נכים אנחנו מופנים לוועדה רפואית אשר תקבע את גובה אחוזי נכות במשרד הביטחון שתהיה לנו.

אז איך הוועדה הזאת פועלת? לפי מה הם קובעים את גובה אחוזי הנכות? איך זה בכלל מתבצע? האם אפשר לערער על החלטה?

התהליך בוועדה הרפואית הקובעת אחוזי נכות במשרד הביטחון

לאחר שקצין התגמולים הכיר בתביעה, התובע יקבל זימון לוועדה רפואית בדואר כחודש לפני מועד הוועדה. הוועדה תתקיים במחוזות השונים כאשר רוב הוועדות מתקיימות בבתי החולים. במכתב הזימון לוועדה, התובע נדרש להביא מס' דברים כגון: תקליטורים של ההדמיות וביגוד מתאים לבדיקה.

הוועדה מונה לפחות רופא מומחה מומחה אחד ומזכיר הוועדה שאחראי על ניהול הוועדה וכתיבת פרוטוקול הוועדה.

לאחר הצגת המקרה ע"י עורך הדין המייצג,לרוב  התובע מזומן למיטת הטיפולים לצורך בדיקת הנכות. ניתן להרחיב את הידע בנושא הוועדה הרפואית במאמר הזה.

 

בהתאם לבדיקה שביצע הרופא ובהתאם לבדיקות שנמצאו בתיקו הרפואי של התובע, נקבע נכותו של התובע. זאת לפי קובץ מבחנים לקביעת דרגת נכות התש"ל (1969), לחצו כאן לקובץ לבדיקת אחוז הנכות הידידותי שבנינו במיוחד בשבילכם.

המעוגן בתקנות, המכיל תיאור מפורט של פגימות ומחלות לפי סוגיהן, ולכל פגימה ומחלה נקבעו אחוזי נכות, בצד הפירוט של החומרה וההגבלה המסוימת שנגרמה על ידי אותה פגיעה.

אופן חישוב אחוזי נכות במשרד הביטחון

אופן חישוב דרגת הנכות הכוללת דרגת הנכות מבטאת את הפחיתה מהבריאות השלמה המבוטאת באחוזים. הבריאות השלמה מוגדרת כ-100%. דרגת הנכות הכוללת מחושבת ב"שיטת השקלול". בכל מקרה שנקבעו לנכה דרגות נכות לגבי מספרפגימות שונות, תחושב דרגת הנכות הכוללת באופן הבא:

  • דרגת הנכות הגבוהה מבין כל הפגימות תחושב במלואה.
  • דרגת הנכות השנייה בגובהה תחושב מתוך האחוז שנותר. זאת לאחר לאחר הפחתת דרגת הנכות הגבוהה בכל מקרה של מספר פגימות, שלגבי כל אחת ואחת מהן קיימת דרגת נכות נפרדת – ייעשה החישוב באותו האופן.
במקרים מיוחדים, כאשר שתי פגימות או יותר מתייחסות ל"איברים זוגיים" של מערכת התנועה והיציבה – רשאית הוועדה הרפואית לבצע "קומולציה". בצורה הזו היא תחבר דרגת נכות אחת עם קודמתה (בחישוב מתמטי פשוט), ולאחר מכן תכלילה בחישוב המקובל.

נחבלת או חלית במהלך השירות?​

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכי אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון כאן לשירותך.

משרד עו"ד ידידה בלומהוף – תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

נחבלת או חלית במהלך השירות?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכי אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

דילוג לתוכן