אחוזי נכות במשרד הביטחון – איך הם נקבעים? עורך דין לתביעות משרד הביטחון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
איך למעשה נקבע גובה אחוזי נכות במשרד הביטחון? האם יש השלכות על הכאבים מהם התובע סובל לעניין גובה הנכות? האם התובע יכול לדעת מבעוד מעוד את גובה אחוז הנכות המגיע לו? על בסיס מה נקבעת ההחלטה? כל אלה שאלות נכונות וחשובות לפני נגשים לוועדה רפואית במשרד הביטחון אגף שיקום נכים.
אחוזי נכות במשרד הביטחון - מחלות פנימיות

אחוזי נכות במשרד הביטחון

לאחר שהתובע עבר המסוכה החבות משרד הביטחון – אגף שיקום נכים (הוכחת הקשר הסיבתי בין המחלה/ חבלה לשירות הצבאי), התובע יופנה לוועדה רפואית אשר תאמוד את גובה אחוזי נכות במשרד הביטחון שתהיה לנו.

איך הוועדה הזאת פועלת? לפי מה הם קובעים את גובה אחוזי הנכות? איך זה בכלל מתבצע? האם אפשר לערער על החלטה?

התהליך בוועדה הרפואית הקובעת אחוזי נכות במשרד הביטחון

לאחר שקצין התגמולים הכיר בתביעה (קשר סיבתי), התובע יקבל זימון לוועדה רפואית בדואר כחודש +- לפני מועד הוועדה. הוועדה תתקיים במחוזות השונים כאשר רוב הוועדות מתקיימות בבתי החולים או במחוזות. במכתב הזימון לוועדה, התובע נדרש להביא מס' דברים כגון: תקליטורים של ההדמיות וביגוד מתאים לבדיקה.

הוועדה מונה לפחות רופא מומחה אחד ומזכיר הוועדה שאחראי על ניהול הוועדה וכתיבת פרוטוקול הוועדה.

לאחר הצגת המקרה ע"י התובע ועורך הדין המייצג, לרוב התובע יוזמן למיטת הטיפולים לצורך בדיקת הנכות. ניתן להרחיב את הידע בנושא הוועדה הרפואית במאמר הזה.

 

בהתאם לבדיקה שביצע הרופא ובהתאם לבדיקות ולמסמכים שנמצאו בתיקו הרפואי של התובע, תקבע הוועדה את אחוז הנכות. זאת לפי קובץ מבחנים לקביעת דרגת נכות התש"ל (1969), לחצו כאן לקובץ לבדיקת אחוז הנכות (הידידותי שבנינו במיוחד עבורכם).המעוגן בתקנות, המכיל תיאור מפורט של פגימות ומחלות לפי סוגיהן, ולכל פגימה ומחלה נקבעו אחוזי נכות, בצד הפירוט של החומרה וההגבלה המסוימת שנגרמה על ידי אותה פגיעה.

אופן חישוב אחוזי נכות במשרד הביטחון

דרגת הנכות הכוללת מחושבת ב"שיטת השקלול". בכל מקרה שנקבעו לנכה דרגות נכות לגבי מספר פגימות שונות, תחושב דרגת הנכות הכוללת באופן הבא:

  • דרגת הנכות הגבוהה מבין כל הפגימות תחושב במלואה.
  • דרגת הנכות השנייה בגובהה תחושב מתוך האחוז שנותר. זאת לאחר לאחר הפחתת דרגת הנכות הגבוהה בכל מקרה של מספר פגימות, שלגבי כל אחת ואחת מהן קיימת דרגת נכות נפרדת – ייעשה החישוב באותו האופן.
במקרים מיוחדים, כאשר שתי פגימות או יותר מתייחסות ל"איברים זוגיים" של מערכת התנועה והיציבה – רשאית הוועדה הרפואית לבצע "קומולציה". בצורה הזו היא תחבר דרגת נכות אחת עם קודמתה (בחישוב מתמטי פשוט), ולאחר מכן תכליל בחישוב המקובל.

ערעור על אחוז הנכות שנקבע בוועדה הרפואית של משרד הביטחון

על החלטת הוועדה הרפואית המחוזית ניתן לערער בפני הוועדה הרפואית העליונה. שימו לב למועד להגשת הערער. מידע נוסף על האפשרות לערעור ניתן לקרוא במאמר:

מתי כדאי להגיש ערעור על החלטת הוועדה המחוזית במשרד הביטחון?

מעוניין/ת להגיש ערעור על הוועדה הרפואית של משרד הביטחון?

השאר פרטים ועו"ד מומחה לתביעות משרד הביטחון יחזור אליך בהקדם

סובל/ת ממחלה ו/או מחלה שאירעה לך עקב השירות?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

משרד עו"ד ידידה בלומהוף - תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

מעוניין/ת להגיש תביעה למשרד הביטחון?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

סובל ממחלה שאירעה לך עקב השירות ?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

דילוג לתוכן