פציעה של שוטר והגשת תביעה למשרד הביטחון - פיצויים והטבות

פציעה של שוטר והגשת תביעה למשרד הביטחון

בשנים האחרונות, דובר רבות על חיילים שנפצעו במהלך שירותם, ועל זכותם לקבל פיצויים בעקבות פגיעות כאלו ואחרות. אולם, ישנם שוטרים רבים שנפגעים במהלך שירותם, ואינם בטוחים באילו מצבים ניתן להגיש תביעות למשרד הביטחון. כאן נדון בנושא של פציעה של שוטר והגשת תביעה למשרד הביטחון, ובאילו מצבים ניתן לקבל פיצויים ממשרד הביטחון.
פציעה של שוטר והגשת תביעה למשרד הביטחון

תוכן עניינים

פציעה של שוטר והגשת תביעה למשרד הביטחון: מתי זה אפשרי?

שוטרים שנמצאים בשירות חובה צבאי, וכן בשירות קבע, זכאיים להגיש תביעה למשרד הביטחון. ועדת גורן, שהוקמה בנובמבר 2009, הגדירה במדויק מתי שוטרים בשירות קבע יכולים להגיש תביעה למשרד הביטחון. בעקבות הוועדה, נקבע כי זכאות לפיצויים למשרד הביטחון, עבור שוטרים בקבע, אפשרית אך ורק במצבים הבאים:

  1. 'חבלת שירות' במהלך פעילות מבצעית: שוטרים שנמצאים בשירות קבע יכולים להגיש תביעה למשרד הביטחון אם חוו פגיעה במהלך פעילות מבצעית, או במהלך אימון לפעילות מבצעית, או במהלך אירוע אחר שמהותו, אופיו ונסיבותיו ייחודיים לשירות הקבע במשטרה.

ומהי בדיוק חבלת שירות? חבלת שירות היא חבלה שמתרחשת באופן נקודתי, בנקודת זמן ספציפית. כלומר, אם ניתן להוכיח ששוטר בשירות קבע חווה פגיעה בנקודת זמן מסוימת, במהלך פעילות/אימונים, ניתן יהיה להגיש תביעה למשרד הביטחון.

  1. מחלת שירות: באופן כללי, שוטרים שחלו בעקבות שירותם אינם יכולים להגיש תביעה לפיצויים למשרד הביטחון, אלא למוסד לביטוח לאומי. יוצאי הדופן להגדרה הזו הם:
  • מחלות שנגרמות כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים – כפי שנקבעו על ידי שר הביטחון, וכן חשיפה לקרינה אינפרה-אדומה/קרינה מייננת.
  • הדבקות במחלות כתוצאה מחשיפה לנוזלי גוף ומוצרי דם, כתוצאה מטיפול רפואי בתנאי שדה.
  • פגיעה באיברי השמיעה שנגרמת מחשיפה לרעש או אירועי רעש
  • מחלות אחרות שמוגדרות ונקבעות לפי משרד הביטחון
עורכי דין מומלצים בתביעות נגד משרד הביטחון
פציעה של חייל בפיעלות מבצעית

*כאשר שוטר נכנס לשירות קבע מיד לאחר שירותו בחובה, מועד הכניסה שלו לקבע בהקשר של תביעה למשרד הביטחון יחשב רק לאחר 6 חודשי קבע.

*למאמר מפורט בנושא של הגשה של תביעות לאנשי קבע והתקנות החדשות – לחצו כאן

הקשר בין חבלות ומחלות במשרד הביטחון

חבלות שירות הן הגדרה נרחבת לפגיעות במהלך שירות ואימונים. ישנם מקרים שבהם חבלת שירות גורמת למחלה. כלומר, אירוע ספציפי, בזמן ספציפי, מביא להתפתחות של מחלה. כאשר ניתן להוכיח שאירוע נקודתי גרם למחלה, ניתן להגיש תביעה לפיצויים למשרד הביטחון בתביעה לחבלה.

סייג נוסף הוא מחלות שירות שהתרחשו לפני שנת 2014. זוהי השנה שבה ההחלטות בוועדת גורן עוגנו, ושוטרים שחלו במחלה בעקבות שירותם לפני שנה זו יכולים להגיש תביעה למשרד הביטחון.

הגשת תביעה למשרד הביטחון עבור שוטרים

כאמור, שוטרים שחווים חבלת שירות, לפי ההגדרות שהוצגו מעלה, יכולים להגיש תביעה למשרד הביטחון. זכיה בתביעות מהסוג הזה מזכה בפיצויים חד-פעמיים, או חודשיים, שמאפשרים לתובעים לקבל טיפול הולם, וגם לאזן את מצבם הכלכלי. חבלות שירות מפריעות לפעילות גופנית תקינה במקרים רבים, ולכן פיצויים כספיים הם חיוניים.

כאשר מגישים תביעה לפיצויים למשרד הביטחון, חשוב לעבור בצינורות המקובלים. התחנה הראשונה היא הגשת תביעה ומסמכים רפואיים לקצין התגמולים, אגף שיקום נכים. המסמכים צריכים לכלול ראיות רפואיות של רופאים מוסמכים – ראיות על כך שאירוע מסוים הוביל לפגיעה.

המסמכים האלו יוגשו עם כתב תביעה של התובע, שכולל את פרטיו האישיים, ופרטים חשובים נוספים. תפקידו של הקצין הוא לבחון את המסמכים, ולהעביר אותם למומחים רפואיים מטעם משרד הביטחון.

אם אותם מומחים רואים שיש סיבה לגיטימית לתביעה, כלומר נוכחים לדעת שיש קשר בין פגיעה ובין אירוע חבלתי, התיק ימשיך הלאה, לוועדה רפואית.

סובלים מפציעה שאירעה לכם במשטרה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחוזי נכות במשרד הביטחון ע"י הוועדה הרפואית

הוועדה הרפואית היא מעמד חשוב, שבו נקבעים אחוזי נכות לתובע. הוועדה הרפואית בודקת את המסקנות של המומחים הרפואיים, וגם את מצבו של התובע/ת. אם הוועדה קובעת שאכן יש קשר בין אירוע שקרה במהלך פעילות מבצעית/אימון, היא תגדיר אחוזי נכות בהתאם.

פוסט טראומה אחוזי נכות
אחוזי נכות

אחוזי הנכות נקבעים בהתאם להיקף הפגיעה, והשפעתה על בריאותו הכללית וחייו של התובע. חשוב לציין שלא כל אחוז נכות מזכה בפיצויים כספיים. אחוזי נכות של 9%-0% מהווים הכרה בפגיעה מטעם משרד הביטחון, אך לא מזכים בפיצוי כספי. כלומר, משרד הביטחון מכיר בכך שהתובע חווה חבלת שירות, אך לא בהיקף שמזכה בפיצויים.

אחוזי נכות של 19%-10%, מזכים בפיצויים חד פעמים, ואחוזי נכות גבוהים יותר מזכים בפיצויים על בסיס חודשי.

במקרים שבהם נקבעו אחוזי נכות נמוכים, שלא משקפים את המציאות, ניתן לערער על כך. ערעור על החלטת הוועדה הרפואית יכול להגדיל את אחוזי הנכות, אבל צריך לקחת בחשבון שהערעור עלול להוביל להקטנה של האחוזים, גם.

תביעות למשרד הביטחון: ייצוג מקצועי לאורך כל הדרך

פציעה של שוטר והגשת תביעה למשרד הביטחון הם אינם פשוטים. יש לספק הוכחות רפואיות שהתובע סובל מחבלת שירות, או ממחלה שנגרמה בעקבות חבלה נקודתית. חובת ההוכחה היא על התובע, וחשוב להציג את תיק התביעה באופן מדויק, בכל השלבים.

ייצוג משפטי מקצועי, על ידי עורך דין משרד הביטחון, יכול להטות את הכף לטובתכם. היכרות מקרוב עם תביעות מהסוג הזה, לצד היכרות עם גורמים שונים במשרד הביטחון, מאפשרת לנו, במשרד עו"ד ידידיה בלומהוף, לספק ללקוחותינו את השירות הטוב ביותר.

המשרד הייחודי שלנו הוקם בעקבות ניסיון אישי של עו"ד ידידיה בלומהוף עם פגיעה צבאית. במהלך שירותו ביחידת שלדג, עו"ד בלומהוף חווה פגיעה, והגיש תביעה בגינה. כמו רבים אחרים, המאבק בדרך להכרה בפגיעה מטעם משרד הביטחון לא הייתה פשוטה.

המקרה האישי הזה הוכיח לעו"ד בלומהוף על החשיבות של ידע מקצועי בתחום, לצד ייצוג משפטי מקצועי. משרד עו"ד ידידיה בלומהוף הוקם כדי לסייע לאלו שמשרתים במשרד הביטחון לקבל הכרה ממשרד הביטחון. אצלנו תוכלו ליהנות מליווי אישי לאורך כל הדרך, עם עורכי דין שמתמחים בתביעות נגד משרד הביטחון בלבד.

בין שאתם מגישים תביעה ראשונית או מעוניינים להגיש ערעור – אנו כאן עבורכם. הצוות שלנו זמין לספק לכם ייצוג וליווי משפטי מול משרד הביטחון, ולסייע לכם לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם.

 

סובלים בעקבות פציעה באימון במשטרה?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

אתם סובלים מחבלה שאירעה לכם במשטרה?

השארו פרטים ונחזור אליכים בהקדם
Search

סובלים מנכות שאירעה לכם בעקבות השירות במשטרה?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן