מתי כדאי להגיש ערעור על החלטת הוועדה המחוזית במשרד הביטחון?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
כאשר אנחנו מקבלים את הפרוטוקול וההחלטה של הוועדה המחוזית בתביעת נכות ממשרד הביטחון, יש בפנינו האפשרות להגיש ערועור על החלטת הוועדה המחוזית בפני הוועדה העליונה. האם זה כדאי?? במה זה כרוך?? האם הוועדה העליונה יכולה להוריד לנו את אחוזי הנכות שנקבעו לנו בוועדה המחוזית?? איך מקבלים החלטה מקצועית ונכונה? כל אלה שאלות חשובות ביותר כאשר אנחנו בוחנים את המשך דרכנו בתיק מול משרד הביטחון אגף שיקום נכים.
ערעור על החלטת הוועדה המחוזית - רווחה - שיקום סוציאלי - שיקום תעסוקתי

ערעור על החלטת הוועדה המחוזית במשרד הביטחון

לעתים, התובע שהיה בוועדה הרפואית המחוזית (הראשונה), מרגיש כי החלטת הוועדה הרפואית המחוזית אינה משקפת נכונה את מצבו הרפואי. אם כך, יוכל לבקש להיבדק שנית על ידי וועדה רפואית עליונה.

את הערעור על הוועדה המחוזית יש להגיש בתוך תקופת הזמן הנקובה בחוק ובתקנות. תקופת הזמן הנהתוך 45 יום מקבלת הודעת קצין התגמולים על החלטת הוועדה. ניתן לקבל אורכה להגשת נימוקים לתקופה של 60 יום נוספים. מסיבות מיוחדות שיאושרו על ידי יושב ראש הוועדה, תינתן תוספת של 30 יום.

בסמכות הוועדה הרפואית העליונה לדון בערעורים המוגשים על החלטות הוועדות הרפואיות המחוזיות.

סמכויות הועדה העליונה לגבי ערעור על החלטת הוועדה המחוזית

הוועדה מוסמכת לאשר את החלטות הוועדות הרפואיות המחוזיות, לבטלן, או לשנות אותן.

למעשה, הוועדה העליונה יכולה לעלות או להוריד את אחוזי הנכות שנקבעו למערער בוועדה המחוזית. לכן, נשאלת השאלה: מתי יהיה נכון לקחת את הסיכון ולהגיש ערועור על החלטת הוועדה המחוזית הראשונה.

כמו כן, יש לציין שבוועדה הרפואית העליונה, יושבים מספר גדול יותר של רופאים. נוסיף ונאמר שבלשון המעטה, הרופאים בוועדה לא תמיד אוהבים שחולקים על חבריהם בשאלה הרפואית.

מעוניין/ת להגשת ערעור על הוועדה הרפואית?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

תנאים להגשת ערעור על החלטת הוועדה המחוזית

בכדי להגיש ערעור על החלטת הוועדה המחוזית של אגף שיקום נכים במשרד הביטחון בצורה הנכונה ביותר, אנחנו נדרשים לעמוד ב 2 תנאים:

  1. הצדקה רפואית מוחשית אשר מגובת בתיעוד רפואי המצדיק זאת או לחלופין, נפל פגם מוחשי בבדיקה עצמה של הוועדה המחוזית והדרך היחידה ותקן את הפגם היא בערעור.
  2. הסיכון הנלקח הוא לא גדול מידי.

דוגמאות להמחשה

הוועדה המחוזית הראשונה של משרד הביטחון קבעה 10% נכות צמיתה. אזי, במידה והוועדה העליונה תפחית למערער אחוז נכות אחד, תישלל זכותו של המערער למענק חד פעמי כפי שהיה צריך לקבל במידה והיה נשאר עם 10%נכות. זאת בהתאם לטבלת התגמולים.

כנ"ל לגבי 20% אחוזי נכות. כאשר המערער יערער על החלטת הוועדה המחוזית, הוא לוקח סיכון שיפחיתו מגובה הנכות שנקבעה לו. אם יקבל מתחת ל20% נכות , יחדול מלקבל קצבה חודשית אותה הוא היא מקבל לולא היה מערער.

מאידך, במידה והתובע קיבל 9% נכות אזי שהסיכון שהוא לוקח הוא סיכוי קטן, לכן במקרה כזה יהיה קל יותר לקבל את ההחלטה על הערעור.

למעשה, אנחנו צריכים לאזן בין רמת ההצדקה בערעור (פגם משמעותי בבדיקת הוועדה, מסמכים רפואיים שמציגים את התובע בצורה חמורה יותר מהוועדה) לבין הסיכון הנלקח במידה והוועדה העליונה תחליט להפחית למערער את הנכות.

ישנה אפשרות נוספת, לקבל את החלטת הוועדה המחוזית של משרד הביטחון ולהגיש החמרת מצב לאחר כחצי שנה.

עורך דין משרד הביטחון

עו"ד בלומהוף ידידיה, מקפיד ומוודא היטב שלקוחותיו מבינים היטב את המשמעויות לכך. במידה והתובע ועו"ד סבורים שנפל פגם בוועדה או שישנו פער משמעותי בין המצב הנכות האמתית של התובע לבין החלטת הוועדה, עו"ד בלומהוף יפנה את התובע לביצוע תעודה רפואית אצל רופא מומחה פרטי.

חוות דעת מרופא מומחה פרטי

הרופא בתורו, יערוך מסמך רפואי שישקף את את מצבו הרפואי של התובע בהתאם לתקנות הנכים. במידה והתעודה הנ"ל אכן משקפת נכונה את המציאות והיא סותרת בבירור את החלטת הוועדה המחוזית, אזי משרד עו"ד ידידיה בלומהוף יגיש את הערעור בפני הוועדה העליונה של משרד הביטחון.

כך למעשה, אנחנו מקטינים את הסיכוי להפחתה באחוזי הנכות של המערער. זאת מכיוון שאנו נסמכים על דעתו הכתובה של הרופא המומחה מטעמנו אשר מצדיק את עמדתנו בערעור. כתוצאה מכך אנחנו נראים טוב יותר בפני הוועדה העליונה, כאשר אנחנו חולקים על חוות דעתם הרפואית של הוועדה המחוזית.

מחפש/ת עורך דין שיגיש עבורך ערעור לוועדה העליונה?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

משרד עו"ד ידידה בלומהוף - תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

מעוניין/ת בייצוג בפני הוועדה הרפואית העליונה של משרד הביטחון?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

מתלבט עם להגיש ערעור על הוועדה הרפואית במשרד הביטחון?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

דילוג לתוכן