הגשת תביעה להחמרת מצב במשרד הביטחון: שלבים מרכזיים בתהליך המשפטי - תביעות משרד הביטחון

הגשת תביעה להחמרת מצב במשרד הביטחון: שלבים מרכזיים בתהליך המשפטי

הגשת תביעה להחמרת מצב במשרד הביטחון עשויה להיראות כמטלה מורכבת ומעט מאיימת, אך בפועל, היא תהליך משפטי הדורש ייעוץ והכנה טובים. כאשר נכי צה"ל במקרה מסוים מרגיש שיש בסיס להעלאת אחוזי נכות בשל החמרת מצב רפואי או נפשי שנגרם במהלך השירות הצבאי, יש לבצע מספר צעדים בכדי לקדם את התיק. במאמר זה נבדוק את השלבים המרכזיים בתהליך הגשת תביעה להחמרת מצב במשרד הביטחון.
תביעה להחמרת מצב במשרד הביטחון

תוכן עניינים

המאמר מספק תקציר על התהליך המשפטי שצריך לעבור כאשר נכי צה"ל במקרה מסוים מבקש להגיש תביעה להחמרת מצב במשרד הביטחון. המאמר מדגים את השלבים המרכזיים בתהליך הגשת התביעה, כולל הערכה רפואית ראשונית, ייעוץ משפטי, הכנת התיעוד והגשת התביעה, תהליך התביעה והליך המשפטי, וקבלת החלטה ואפשרויות ערעור. המאמר מחזק את הצורך לשיתוף פעולה עם רופאים ועורכי דין מומחים בכל שלבי התהליך, כדי להבטיח שהתהליך יתנהל בצורה הטובה ביותר עבור החייל המעורב.

רקע כללי בנושא החמרות מצב במשרד הביטחון:

רוב תביעות להחמרת מצב במשרד הביטחון נדחות בטענה כי לא קיימת החמרה המצדיקה נכות נוספת או כיוון שההחמרה הרפואית אינה החמרה שקשורה באופן ישיר לנכות הראשונית שנקבעה. לכן, לפני תחילה של תהליך להחמרת מצב, חשוב מאוד לבחון את המצב הרפואי והמשפטי בצורה מעמיקה ורק לאחר מכן לפנות בבקשה להחמרת מצב במשרד הביטחון בצורה יסודית ומנומקת.

הערכה רפואית ראשונית לצורך הגשת הבקשה

בשלב זה, יש לעבור הערכה רפואית עם רופא בכיר המתמחה בתחום הרלוונטי. הרופא יבחן את המצב הרפואי ויפרט את השינויים שאירעו מאז השירות הצבאי וכיצד הם קשורים לנכות המוכרת. יש להביא את תיעוד הרפואי הרלוונטי.

ייעוץ משפטי של עורך דין לנכי צה"ל

בשלב זה, כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בנושאי נכות במשרד ביטחון על מנת לקבל ייעוץ משפטי ולהתארגן להגשת התביעה להחמרת מצב. עורך הדין יעזור לך לקבוע את השיקולים המרכזיים שיש לכלול בתביעה, יבדוק את תיעוד הרפואי ויגבש את הדרך המתאימה ביותר להוכחת הקשר בין החמרת המצב הרפואי והשירות הצבאי.

הכנת התיעוד והגשת התביעה

בשלב זה, יש להכין את כל התיעוד הדרוש עבור התביעה, כולל מסמכים רפואיים, ראיות כמתאימות, וכו'. עורך הדין יעזור להכין את התביעה בצורה מקצועית וברורה, תוך התחשבות בפרטים המשפטיים הנדרשים.

*למאמר נוסף מורחב בנושא החמרת מצב במשרד הביטחון – לחצו כאן

 

תהליך התביעה להחמרת מצב וההליך המשפטי

לאחר הגשת התביעה להחמרת מצב לוועדות הרפואיות של מחוז השיקום, ייקבע מועד לוועדה מחוזית לצורך וועדה חוזרת להחמרת מצב. הנכה יזומן מספר חודשים לאחר הגשת הבקשה להחמרת מצב וייבדק על ידי ועדה רפואית מחוזית. הוועדה המחוזית תעיין היטב בתיקו של הנכה, בנכויות שנקבעו קודם לכן ובמצב ברפואי שהעדכני והקודם. לאחר מכן הוועדה תבדוק אם אכן יש קשר ישיר בין המצב הרפואי העדכני לבין הנכות הקודמת שנקבעה – במידה והמצב הרפואי הוחמר ותקנות הנכים מקנה לנכה אחוז נכות גבוה יותר אזי שהוועדה תקבע אחוז נכות גבוה יותר בהתאם לתקנות. ככל שהוועדה תתרשם שקיים "גורם זר מתערב" כלומר שמשהו חיצוני גרם להחמרת מצב ולא משהו אורגני, או שהמצב הרפואי לא הוחמר מהוועדה הקודמת – אזי שמשרד הביטחון ידחה את הערעור.

עורך הדין מומחה בתביעות לנכי צהל ידע לתווך לכם את התהליך בצורה נכונה, למנוע טענות של גורם זר מתערב, לא מדובר בהחמרת מצב או טענות אחרת.

סובלים מהחמרת מצב בנכות של משרד הביטחון?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קבלת החלטה ואפשרויות ערעור

לבסוף, יש לקבל את הוועדה הרפואית לעניין הבקשה להעלאת אחוז הנכות. אם החלטת קצין התגמולים משביעה רצון – מעולה. אך אם החלטת הוועדה הרפואית פוגעת בנכי ומקפחת אותו, ישנה האפשרות לערער על ההחלטה בפני הוועדה העליונה. במקרה זה, עורך הדין יכול לסייע בהבנת הסיבות לדחיית התביעה ולכונן את הארגומנטים הנדרשים לערעור. כמו כן, ייתכן שיהיה צורך לספק תיעוד רפואי נוסף או לבצע הערכות נוספות על מנת לתמוך בערעור.

וועדה עליונה תעיין במסמכים ותבדוק את הסיבה לכך שהוועדה המחוזית דחתה את הבקשה להחמרת מצב. הוועדה תבדוק את הנכה בהרכב גדול יותר (3 רופאים לפחות) ותקבע את החלטתה.

 

אחוזי נכות פוסט טראומה
אחוזי נכוות

האם צריך עורך דין בתביעה להחמרת מצב במשרד הביטחון לצורך העלאה של אחוזי נכות?

עורך דין המומחה לייצוג נכה צה"ל יידע להכיוון אתכם לבדיקות הנכונות, ידע למצוא את הקשיים שהיו בוועדה הרפואית וידע להוביל אתכם לאחוזי נכות המקסימליים. כמו-כן עורך הדין ידע לתדרך אתכם נכון לפני הוועדה הרפואית וזאת כדי שבטעות הוועדה לא תטען טענות אשר יקשו אליכם לתקנם אפילו בוועדה העליונה ובבית המשפט. עורך הדין מכיר היטב את הוועדות הרפואיות ואת רופאי הוועדות ויודע היטב איזה בדיקה, איזה טענה  ומה חשוב לאותו רופא לדעת כדי לקבוע את מירב אחוזי הנכות.

 

לסיכום, הגשת תביעה להחמרת מצב במשרד הביטחון היא תהליך משפטי שיכול להיות מורכב הכולל מספר שלבים חשובים: הערכה רפואית, ייעוץ משפטי, הכנת התיעוד והגשת התביעה, תהליך התביעה להחמרה, ולבסוף קבלת החלטה ואפשרויות ערעור. בכל שלב, חשוב לשיתוף פעולה עם רופאים ועורכי דין מומחים, על מנת להבטיח שהתהליך יתנהל בצורה הטובה ביותר עבור הנכה ויקבעו מירב אחוזי הנכות.

רוצים להעלות את אחוז הנכות שלכם במשרד הביטחון?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

סובלים מהחמרת במצב בנכות שבמשרד הביטחון?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן