עורך דין צבאי | הכה כנכה צה"ל | תביעה נגד משרד הביטחון | עו"ד בלומהוף

עורך דין צבאי: מה תפקידו וכיצד עורך דין צבאי יכול לסייע לכם?

תביעות אזרחיות שונות מאפשרות לאזרחים למצות את הדין עם אשמים בפשעים מסוימים, וכן לקבל זכויות המגיעות להם. מלבד תביעות מהסוג הזה קיימות גם תביעות נגד משרד הביטחון שמאפשרות לחיילים ואנשי כוחות הביטחון לקבל זכויות המגיעות להם כתוצאה מפציעות, פגיעות, פוסט טראומה, ונזקים נוספים שנגרמים להם במהלך השירות או כתוצאה ממנו. מדובר בתביעות מורכבות שעלולות לארוך שנים ולהסתיים ללא תוצאות שמיטיבות עם התובעים, אך כאשר מצטיידים בעורך דין צבאי מקצועי – התמונה משתנה לחלוטין. עורך דין צבאי יכול לסייע לכם בכל השלבים של תביעה נגד הצבא, והמידע הבא יעזור לכם לגלות בדיוק מה עושה עורך דין צבאי וכיצד הוא יכול לסייע לכם.
עורך דין צבאי

תוכן עניינים

מהו תפקידו של עורך דין צבאי?

תפקידו המרכזי של עורך דין צבאי הוא לסייע לחיילים ולאנשי כוחות הביטחון לקבל הכרה מצד הצבא ומוסדות אחרים על פציעה או מחלה שנגרמו כתוצאה משירות המדינה. פירוש הדבר הוא שעורך דין צבאי עוזר לקבל הכרה בנכות צבאית שבזכותה ניתן לקבל תגמול חד פעמי או תגמולים חודשיים.

הכרה כנכה צה"ל/נכה כוחות הביטחון אפשרית בשני מישורים: נכות פיזית ונכות נפשית/רגשית שנגרמו כתוצאה מהשירות. פציעות גופניות וכן פגיעות נפשיות (פוסט טראומה) מזכים שניהם באחוזי נכות, וכדי להביא בהכרה הזו – חשוב שיהיה לצידכם עורך דין צבאי בעל ניסיון בתחום.

תביעות נגד הצבא עם עורך דין

תביעות נגד הצבא ותביעות נגד משרד הביטחון הן תהליך שכולל מספר שלבים חשובים שצריך לעבור את כולם באופן מסודר כדי לקהל הכרה בנכות. עורך דין צבאי מלווה תיקים מהסוג הזה מתחילתם ועד סופם כאשר תפקידו הוא להיות מעורה בכל שלב ושלב, עד לתום ההליכים, ולעתים גם אחריהם:

הגשת תביעה לקצין התגמולים: בשלב הראשון, עורך דין צבאי מרכז את כל המידע הרפואי שיש בידיו של התובע על מנת להגיש תביעה מפורטת לקצין התגמולים. בשלב הזה יש למלא טופס ייעודי שבו צריך לפרט את אופי הפציעה ומה גרם לה. את הטופס חשוב למלא באופן מדויק ולהגיש מסמכים רפואיים שמעידים שאכן התרחשה פגיעה או פציעה כתוצאה מהשירות – מה שאנשים רבים מתקשים לעשות.

עורך דין צבאי עוזר לרכז את המידע, לסנן מידע רלוונטי ולהגיש טפסים ומסמכים באופן רשמי לקצין התגמולים. הגשה של טופס תביעה ומסמכים בצורה מדויקת ומקצועית מגדילה את הסיכויים לעבור לשלב הבא, ולכן חשוב שעיניים מקצועיות יבחנו את התיק שלכם טרם ההגשה לקצין התגמולים.

וועדה רפואית: אם קצין התגמולים מכיר בכך שיש עילה לתביעה, כלומר שקצין התגמולים לוקח אחריות על הנזק שנגרם, הוא יעביר את התיק לוועדה רפואית. תפקידה של הוועדה הוא לבחון את התיק לעומק, וכן את התובע. מדובר בשלב מורכב שבו הוועדה הרפואית תבצע חקירה מעמיקה של מצבו הרפואי וכן תבצע בדיקה רפואית מעמיקה. גם בשלב הזה עורך דין צבאי מגדיל את הסיכויים להצלחה שכן עורך דין מהסוג הזה מכיר וועדות רפואיות מקרוב ויודע אילו ממצאים להגיש כדי להוכיח את קיומה של פגיעה/פציעה עקב שירות.

למאמר של אתר עורכי דין SHOFET.IMFO בנושא הכרה כנכה צה"ל –לחצו כאן

הכרה בנכות של משרד הביטחון – מיצוי זכויות התובע

כאשר קצין התגמולים הכיר בנזק הרפואי כנזק שבאחריות משרד הביטחון, התובע יועבר לוועדה רפואית במשרד הביטחון וצורך קביעת אחוז הנכות. ישנם הבדלים משמעותיים בין אחוזי הנכות והתגמולים המגיעים לצידם, כאשר אחוזי נכות של 10%-19% מזכים בגמול חד פעמי ואחוזי נכות של 20% ומעלה מזכים בתגמולים חודשיים והטבות נוספות.

מעמד של גמול חד פעמי, אינו מאפשר לנכי צה"ל וכוחות הביטחון להמשיך ולקבל טיפול רפואי על חשבון משרד הביטחון וכן תגמולים שונים, ולכן ישנה משמעות רבה לאחוזי הנכות שמקבלים בעקבות הוועדה הרפואית. הגדלת אחוזי נכות אפשרית עם תהליך תביעה מוסדר שבו מציגים נזקים שמזכים בתגמולים חודשיים.

אנשים מין השורה אינם יודעים כיצד להציג ממצאים מהסוגים הללו באופן מדויק, מה שמדגיש את חשיבותו של עורך דין משרד הביטחון. התנהלות מול ועדה רפואית דורשת הצגות ראיות וממצאים שמראים את היקף הפגיעה שנגרמה לנכי צה"ל, ובאמצעות עורך דין מומחה ניתן לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, ובכך להגדיל את הסיכויים לקבל אחוזי נכות גבוהים.

 

מחפשים עורך דין צבאי לנכות מהצבא?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ערעור על ועדות רפואיות והחלטותיהן

ישנם מקרים בהם ניתנו אחוזי נכות נמוכים,  אין זה אומר שאבדה התקווה, אלא שצריך לעבור את תהליך התביעה באופן מדויק יותר, וכאן נכנס לתמונה עורך דין צבאי.

אם אתם חשים שנעשה אי-צדק בתיק שלכם, ניתן לתקן אותו עם עורך דין צבאי שיגיש ערעור על הוועדה הרפואית ויאפשר לכם לקבל את מלוא הזכויות המגיעות לכם. הגשת ערעור לוועדה רפואית עליונה מאפשרת לקבל אחוזי נכות גבוהים יותר, ובכך לאפשר לכם לנהל אורח חיים תקין ככל הניתן, למרות הפציעה שלכם.

במקרים שבהם קצין התגמולים הוא זה שדחה את התביעה, אתם יכולים להגיש ערעור בבית משפט על החלטתו של הקצין. ערעור שכזה יאפשר לתיק שלכם להיבחן מחדש ולעבור לשלב הבא והחיוני – ועדה רפואית.

הגשת תביעה נגד הצבא עם עורך דין צבאי: כך תנצחו בתביעה

כפי שראיתם, הגשת תביעות נגד הצבא ותביעות נגד משרד הביטחון כוללות מספר שלבים שכל אחד מהם צריך להתבצע באופן מדויק. לכל סוג של תביעה מהסוג הזה יש את ההליכים והדרישות שלו, ולכן חשוב שיהיה לצידכם עורך דין צבאי מקצועי שידע ללוות אתכם בכל שלב, להגיש את המסמכים הנדרשים ולדבר בשמכם בעת הצורך.

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף מתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון, והוא מלווה את אנשי כוחות הביטחון בכל שלב בתביעה. לאחר פציעה שחווה כלוחם ביחידת שלדג, עו"ד ידידיה בלומהוף עבר תהליך של תביעה נגד משרד הביטחון ונחשף לקשיים שכרוכים בתביעות מהסוג הזה.

לאחר הכרה כנכה צה"ל, עו"ד בלומהוף שם לו למטרה לסייע ליוצאי כוחות הביטחון לקבל את מלוא הזכויות שלהם, והוא עושה זאת באמצעות ייצוג מקצועי של יוצאי כוחות הביטחון. תחושת השליחות של עו"ד ידידיה והצוות שלו מאפשרים להם לייצג באופן מקצועי פצועים בתביעות נגד משרד הביטחון, כך שאתם אתם מחפשים עורך דין צבאי שיספק לכם את התוצאות הרצויות – אתם במקום הנכון.

סובל/ת ממחלה שאירעה לך עקב השירות?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

מחפשים עורך דין צבאי לתביעה נגד משרד הביטחון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
Search

סובל/ת מפציעה שאירעה לך עקב השירות ?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן