נקע בקרסול בצבא | אי יציבות של הקרסול | עורך דין משרד הביטחון

נקע בקרסול בצבא ואי יציבות כתוצאה מהשירות הצבאי – עורך דין משרד הביטחון

נקע בקרסול בצבא הינו דבר שכיח מאוד בקרב האוכלוסייה ובקרב החיילים הלוחמים בפרט. לוחמים אשר מבצעים ניווטי לילה "זוכים" לנקוע את הרגל לעיתים קרובות. במאמר זה נבין האם ניתן לתבוע את משרד הביטחון בגין נקע בקרסול שאירע בצבא ? והאם ניתן לקבל אחוזי נכות וכתוצאה מכך לקבל פיצויים והטבות ממשרד הביטחון ?

תוכן עניינים

נקע בקרסול בצבא

רקע כללי:

נקע נגרם לרוב כתוצאה מתנועה סיבובית חדה של הקרסול, תנועה לא טובה, שינוי תנועה באופן מהיר (כפי שקורה לרוב במשחקי כדור) וכיוצ"ב. כתוצאה מכך נמתחת הרצועה ויכולה להגיע אף לידי קרע.

לאחר חבלה סיבובית של הקרסול וככל שהחבלה הייתה קשה יותר, כך גם הקרסול יגיב בצורה חריפה יותר. ניתן יהיה לראות שטפי דם, נפיחות וכאבים בשינוי תנוחה של הקרסול.

ההמלצה הרפואית לאחר נקע היא מנוחה של הקרסול, השריית הקרסול במים חמים/קרים, ולעיתים חבישה. המנוחה נועדה לצורך החלמה של הקרע של הרצועה. במידה ולא יינתן פרק הזמן הנכון לקרסול להחלים, הרי שישנם סיכויים טובים שהקרע יחריף ואולי אף יגיע למצב בלתי הפיך.

(לכתבה בנושא: שבר בקרסול בצבא – חבלה בשירות הצבאי – עורך דין משרד הביטחון)

נקע בקרסול ואי יציבות בצבא – טיפול רפואי

כאשר מדובר במקרים של נקעים חוזרים ונשנים/בחוסר יציבות של הקרסול גם לאחר פרק זמן ממושך, ההמלצה היא לפנות לאורתופד מומחה בכף רגל,  המומחה ישקול את האפשרות להפנות את הנחבל לבדיקת MRI לצורך אבחנה מדויקת של מצב  הקרסול וכף הרגל. רק כאשר המומחה יהיה סבור כי לא ניתן להמשיך ולנהל אורח חיים תקין במצב הרפואי הקיים, וכי הפתרון היחיד הוא התערבות ניתוחית – אזי זו תהיה המלצתו של לחייל הפגוע.

נקע בצבא ואי יציבות של הקרסול – תביעה נגד משרד הביטחון

כאשר מדובר בנקע שנוצר בשירות הצבאי ומצב הקרסול עדיין נותר עם פגם ( מגבלות בתנועה, כאבים, נימולים וכיוצ"ב) אזי ניתן יהיה לתבוע את משרד הביטחון ולעמוד בפני וועדה רפואית אשר תקבע את אחוזי הנכות של אותו החייל.

כאשר מדובר בחיילים אשר אופי שירותם הצבאי הצריך אותם לעמוד בפני עומסים על הקרסול (חיילים קרביים או בתפקידים אחרים אשר הצריכו זאת) ואשר לא סבלו קודם לשירותם הצבאי מבעיות מורכבות בקרסול, אזי שגם במקרים אלו יהיה ניתן לתבוע את משרד הביטחון בגין תנאי השירות ולעמוד בפני וועדה רפואית של משרד הביטחון, לצורך קביעת אחוזי הנכות.

סובל/ת מאי יציבות של הקרסול מהצבא?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

כמה אחוזי נכות מקבלים נקע בקרסול?

לרוב, תביעות בגין נקעים חוזרים בקרסול הינם תביעות נלוות לתביעות נוספות, תביעות שמוגשות למשרד הביטחון בגין חבלות נוספות שאירעו בשירות. זאת בשל העובדה שחוסר יציבות בקרסול, במצב בו לא בוצע ניתוח וכאשר המצב הרפואי הוא לא כל כך חמור, הנחבל יקבל לרוב מתחת ל10% נכות וכתוצאה מכך  לא יהא זכאי לקבל פיצויים כספיים בגין פגימה זו. לכן, כאשר תביעה שכזו מוגשת יחד עם תביעות נוספות, היא מגדילה את אחוזי הנכות והתובע עשוי לזכות ביותר אחוזי נכות במצטבר. למאמר מורחב בנושא קביעת אחוזי נכות במשרד הביטחון – לחצו כאן

*לטבלת התגמולים/פיצויים של משרד הביטחון לפי אחוזי הנכות –לחצו כאן

תקנות הנכות בקביעת אחוזי נכות בגין נקע בקרסול

(3) קרסול

א. הגבלה בתנועת פרק הקרסול

I. בצורה קלה 5%

II. בצורה בינונית 10%

III. קשיון נח 20%

IV. קשיון לא נח 30%

ב. נקע בקרסול

קביעת דרגת הנכות תתבסס על בדיקה קלינית וצילום מתיחה השוואתי (stress roentgenogram)

I. מצב אחרי נקע יותר מפעמיים ללא עדות לפגיעה ברצועות, וללא פתיחה משמעותית 1%

II. אי-יציבות של הרצועות, בצורה קלה עד בינונית,פתיחת יתר (opening excess) מ על 5
מעלות ועד 10 מעלות 5%.

III. אי-יציבות של הרצועות, בצורה ניכרת, פתיחת יתר מעל 10 מעלות ועד 15 מעלות 10%.

IV. אי-יציבות של הרצועות בצורה קשה, פתיחת יתר מעל 15 מעלות 20%.

כמון כן ובמידה ויש צלקת עקב ניתוח שבוצע או שיש ירידה בתחושה בקרסול בעקבות המצב הרפואי – חובת הוועדה הרפואית של משרד הביטחון לקבוע אחוז נכות נוסף.

לסיכום – נקע בקרסול בצבא

כאשר החבלה קרתה במהלך השירות הצבאי, כדאי למלא דוח פציעה, וכמובן שניתן לתבוע את משרד הביטחון ולקבל את אשר מגיע כתוצאה מכך.  (כאשר החבלה בקרסול קרתה לחייל בסדיר, אזי ניתן לבדוק האם יהיה ניתן להגיש את התביעה בהתאם לחוק חיילים בחופשה בלינק:  פציעה בחופשה מהצבא – ייתכן שתהיו זכאים לפיצויים – עורך דין משרד הביטחון)

כאשר מועד החבלה הוא ברור, יש צורך למלא דו"ח פציעה (מאמר מיוחד שנכתב בנושא ניתן לקרוא בלינק: דו"ח פציעה בצבא – מה מטרתו ומתי אנחנו נזקקים לו? – עורך דין משרד הביטחון)

במידה ויידרש החייל לעבור ניתוח בגין הנקע בקרסול, יועבר החייל  לר"מ 2 לאחר הניתוח ויסופח תחת אחריותם. כל טיפול, בעיה או בקשה יינתנו על ידם. לעיתים, בתקופה שבסמוך לניתוח ולאחריו יעבור החייל שיחת זכויות ולאחר מכן יופנה לוועדה רפואית שתוריד את הפרופיל הצבאי שלו, בהתאם למצבו הרפואי. (מאמר בנושא "שיחת זכויות" ניתן לקרוא בלינק: שיחת זכויות בצבא – מה מטרתה ומהן ההשלכות? – עורך דין תביעות משרד הביטחון)

שחרור מהצבא בגין ניתוח לתיקון הקרע.

במידה והחייל יקבל פרופיל 21/24, הוא ישוחרר מצה"ל וימשיך את השיקום שלו באזרחות (במידה ויבחר לא להישאר תחת יחידת מחלימים). ככל שהתביעה תוגש מהר יותר ובצורה מקצועית יותר, יוכל החייל לקבל באופן מהיר יותר טיפול רפואי על חשבון משרד הביטחון ואף לעיתים לקבל תגמול עבור ימי המחלה אותם קיבל ולהיות מתוגמל – בהתאם לתקנות.

מחפשים עורך דין בקיא בתביעות למשרד הביטחון?

אתם מוזמנים להשאיר כאן פרטים וצוות המשרד יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

עורך דין משרד הביטחון

את התביעה יש להגיש למשרד הביטחון – אגף שיקום נכים. כמובן שיש יתרון משמעותי כאשר עורך דין שתחום התמחותו הוא תביעות משרד הביטחון מנהל תביעה שכזו, שאז עורך הדין  מגיש את התביעה בשלמותה ומצטרף בעצמו לוועדה הרפואית – אשר עתידה לקבוע את אחוזי הנכות שיינתנו לחייל.

דבר נוסף וחשוב: בחבלות מהסוג הזה אנו נדרשים להבין היטב באם הפגיעה היא רק אורתופדית או שהיא משלבת גם פגיעה נוירולוגית, כירורגית פלסטית ועוד, כאשר כל תחום עשוי לזכות באחוזי נכות נפרדים ונוספים לפגיעה המרכזית.

ישנה חשיבות גדולה להבין היטב את מנגנון הפגימה בכדי לקבל עליה את מירב אחוזי הנכות אשר יקנו  לחייל/ נכה הטבות ותמלוגים גבוהים יותר.

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. למשרד יש ניסיון רב בייצוג חיילים/אנשי שירות ביטחון עם בעיות אורתופדיות שונות והוא נמצא בקשר רציף עם המומחים הטובים ביותר בתחום – וגם בתחום הקרסול, פגיעות ספורט, כתף, עמוד שדרה וכו'. כבר בפגישה הראשונה עו"ד ידידיה יוכל להציג את סיכויי ההצלחה בתביעה וימליץ על פעולות מסוימות, אשר בכוחן יהא לקדם את ההליך. משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף זכה להיות המשרד המייצג והמוביל של לוחמים ביחידות מיוחדות  בשירות הצבאי ובשרות הביטחוני.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

סובל/ת מאי יציבות בקרסול מהצבא?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
חיפוש

יש לך נקעים חוזרים בקרסול עקב השירות הצבאי?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן