פוסט טראומה לשוטרים: קבלת אחוזי נכות במשרד הביטחון

פוסט טראומה לשוטרים: הכרה במשרד במשרד הביטחון

נושא הפוסט טראומה בעקבות שירות בכוחות הביטחון עשה לא מעט כותרות במהלך השנים. הבעיה הזו רווחת לא רק בקרב חיילים, אלא גם שוטרים, אשר עוברים לא מעט במהלך שירותם. הגשת תביעה בעקבות פוסט טראומה לשוטרים מאפשרת לשוטרים רבים להשתקם, ולקבל פיצויים בגין הפגיעה הנפשית שלהם. כאן נגלה מי יכול להגיש תביעה על פוסט טראומה למשרד הביטחון, וכיצד שוטרים יכולים לקבל פיצויים בגין פגיעה נפשית.
פוסט טראומה לשוטרים

תוכן עניינים

מה זו פוסט טראומה?

פוסט טראומה היא מצב נפשי מורכב שצריך לאבחן באופן מקצועי.

כדי שניתן יהיה לאבחן את המצב, נקבעו מספר קריטריונים בספר ה- DSM 5 (1)-Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders – ספר אבחנות של מחלות נפשיות שנכתב על ידי איגוד הפסיכיאטריה האמריקאי:

 • תחושה חוזרת ונשנית של חזרה לאירוע: אנשים שחווים פוסט טראומה חווים הבזקים של חזרה לאירוע שגרם להם לטראומה.
 • מצוקה פסיכולוגית: כאשר ישנם גירויים חיצוניים שמזכירים את האירוע הטראומתי, האדם שחווה פוסט טראומה יחווה מצוקה נפשית, רגשית וגופנית: לחץ דם גבוה, חרדה, דופק מהיר, ותסמינים נוספים.
 • עוררות תמידית: חוסר יכולת להגיע לתחושת רגיעה.
 • קושי בוויסות הרגשות
 • הימנעות מגירויים שעלולים להזכיר את האירוע הטראומתי
 • הימנעות מקשרים חברתיים
 • חוסר מוטיבציה כללי
 • ניתוק רגשי מהסביבה (קהות חושים)
DSM 5 - ספר פסיכיאטריה - פוסט טראומה
DSM 5 – ספר פסיכיאטריה – פוסט טראומה

לפי DSM 5 (1), על מנת שמצב יוגדר כפוסט טראומה, התסמינים הנ"ל צריכים להמשך חודש אחד לפחות.

סיבות להתפרצות פוסט טראומה

פוסט טראומה נגרמת בעקבות נסיבות שונות, לפי ההגדרות הבאות:

 • חשיפה ישירה לאירועים טראומתיים: חשיפה לאירועים טראומתיים במהלך השירות / משטרה / צבא / כוחות הביטחון.
 • חשיפה לטראומה של אחרים: סיפורים של אנשים אחרים על טראומה גם עלולה להצית פוסט טראומה
 • עדות לטראומה: לעתים, אלו שמשרתים בכוחות הביטחון נחשפים לאירועים טראומתיים של אחרים, כמו פגיעה וחבלה של אדם אחר
 • היחשפות לאירועים טראומתיים באופן עקיף: משמע של אירועים טראומתיים שאחרים חוו עלולה להוות טריגר לפוסט טראומה

מי יכול להגיש תביעה על פוסט טראומה למשרד הביטחון?

כל אלו שמשרתים בכוחות הביטחון, לרבות שוטרים בשירות קבע, יכולים להגיש תביעה על פוסט טראומה. לפי ועדת גורן, שהוקמה בשנת 2009, שוטרים שחווים חבלה יכולים להגיש תביעה למשרד הביטחון ולקבל את הפיצויים הנלווים לה כאשר מדובר בחבלה/נכות שאירעה בעיקרות פעילות מבצעית או באימון מבצעי.

לפי ההגדרה יבשה, פוסט טראומה היא מצב שנגרם בעקבות חבלה; חבלה היא אירוע יחיד או מספר אירועים שניתן להצביע עליהם, שגורמים לתופעות שליליות – לרבות פוסט טראומה. אירועים טראומתיים הם אירועים שנגרמים בנקודת זמן מסוימת, בעלי אופי ספציפי, ולכן הם מוגדרים כאירועי חבלה.

כלומר, שוטרים שחוו אירוע טראומתי חוו חבלה, ולפי חוק הנכים – הם זכאיים להגיש תביעה למשרד הביטחון. במהלך שירותם, שוטרים רבים נחשפים לאירועים לא פשוטים, וגם חווים אירועים לא פשוטים בעצמם. לכן, פוסט טראומה היא לא נדירה בקרב אלו שמשרתים במשטרה. פוסט טראומה לשוטרים עלולה להיגרם גם בעקבות אימונים עבור השירות; כלומר, אירוע טראומתי שנגרם במהלך אימונים או שירות יכול להוות בסיס לתביעה ;אם למשל שוטר היה במרדף אחר חשוד עם שותפו, ובמהלך המרדף הייתה סכנת חיים ממשית, אם שוטר עבר תאונת דרכים במהלך פעילות מבצעית, אם שוטר נפצע במהלך אימון מבצעי האירוע – הוא עלול לחוות פוסט טראומה, ויש לקבל אבחון של פסיכיאטר על המצב טרם הגשת התביעה.

פציעה של שוטר והגשת תביעה למשרד הביטחון
אימון מבצעי

ישנם יחידות משטרה רבות אשר נחשפות לאירועים טראומתיים בתדירות גבוה ביותר, דוגמה היחידות הלוחמות, ימ"מ, מגב, זיהוי פלילי ותנועה אשר נחשפים למראות זוועה רבים.

*לרשימת המאמרים בנושא פוסט טרואמה והכרה כנכה נמשרד הביטחון/ צה"ל לחצו כאן

 

סובלים מפוסט טראומה שהתפרץ לכם בעקבות השירות במשטרה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פוסט טראומה לשוטרים: הגשת תביעה למשרד הביטחון

אבחון מקצועי הוא הצעד הראשון בדרך למימוש זכויות של שוטרים שחווים פוסט טראומה. כדי לאבחן פוסט טראומה, יש ללכת לפסיכיאטר שישמע על נסיבות המקרה ויכריע בסוגיה. אם אכן אובחן מצב של פוסט טראומה, רק אז ניתן להגיש תביעה למשרד הביטחון.

בשלב הראשון יש להגיש את האבחון המקצועי, לצד טפסי הגשת תביעה, לקצין התגמולים של משרד הביטחון. קצין התגמולים בוחן את התיק ומעביר אותו למומחים רפואיים מטעם משרד הביטחון – במקרה הזה: פסיכיאטרים.

אם המומחים מטעם משרד הביטחון סוברים שאכן יש פוסט טראומה שנגרמה בעקבות השירות, הם יעבירו את המסקנות שלהם חזרה לקצין התגמולים. התחנה הבאה היא הוועדה הרפואית במשרד הביטחון – השלב שמכריע את אחוזי הנכות של פוסט טראומה לשוטרים ואחרים שמשרתים בכוחות הביטחון. כאשר יקבע לתבוע נכות מעל 10%, יקבל ה פיצוי כספי. מעל 20% נכות יקבל התובע גמלה חודשית, טיפולים רפואיים נפשיים ועוד. למידע נוסף בנושא הפיצויים ואחזי הנכות –  לחצי כאן

הפרעת הסתגלות הצבא
תביעה נגד משרד הביטחון להכרה כנכה משרד הביטחון

ייצוג משפטי עבור תביעות פוסט טראומה לשוטרים

פוסט טראומה בקרב אלו שמשרתים בכוחות הביטחון, לרבות שוטרים, היא לא נדירה למרבה הצער. אם חוויתם טראומה במסגרת התפקיד שלכם, חשוב שתממשו את הזכויות שלכם מול משרד הביטחון.

למרות שיש כיום הקלות מסוימות בנושא, הגשת תביעה על פוסט טראומה ועמידה בפניי ועדה רפואית לא מבטיחים שתנצחו בתיק. כדי שתוכלו לממש את זכויותיכם, חשוב שיהיה לכם ייצוג משפטי הולם.

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף מתמחה בייצוג של אנשי כוחות הביטחון בתביעות נגד משרד הביטחון. הצוות המקצועי שלנו מעניק שירות בתחום הזה באופן בלעדי, ומדי שנה אנו מלווים תובעים במהלך תביעתם.

המשרד הייחודי שלנו הוקם בעקבות חוויה אישית של עו"ד ידידיה בלומהוף, אשר נפצע במהלך השירות שלו ביחידת שלדג. האירוע הוביל לתביעה ממושכת שהניבה תוצאות רק בסופו של תהליך ארוך. הניסיון האישי הזה הביא להקמת משרד שמוקדש כולו לסיוע לאנשי כוחות הביטחון, ואצלנו תוכלו לקבל ייצוג מקצועי וליווי לאורך כל התביעה.

למשרד שלנו יש ניסיון עתיר בתביעות נגד משרד הביטחון, לרבות תביעות על פוסט טראומה לשוטרים. אם אתם משרתים או שירתם במשטרה וחוויתם טראומה, אתם יודעים עד כמה המצב הזה יכול להיות מגביל. כדי שתוכלו לקבל סיוע, חשוב שתממשו את הזכויות שלכם מול משרד הביטחון.

הגשת תביעה על פוסט טראומה, עם ליווי מקצועי, תאפשר לכם לעשות זאת באופן מיטבי. אנו מספקים שירות ללקוחותינו – החל משלב הגשת הטפסים ועד הוועדה הרפואית. בנוסף, אנו מספקים גם ליווי משפטי בתהליכי ערעור במקרים שבהם התקבלה החלטה שלא תואמת את המציאות. אם אתם מחפשים עורך דין משרד הביטחון שייצג אתכם במקצועיות – במשרד עו"ד ידידיה בלומהוף נספק לכם שירות וליווי צמודים לאורך כל הדרך.

 

התפרץ אצלכם פוסט טראומה מהשירות?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

מעוניין להגיש תביעה בגין פוסט טראומה מהמשטרה?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

סובל ממחלה שאירעה לך עקב השירות ?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן