פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית | נכות מוסבת | תביעה למשרד הביטחון |אחוזי נכות

פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית: תביעה למשרד הביטחון

שירות צבאי מביא עמו לא מעט סיכונים, ולמרבה הצער – לעתים הם מתממשים. פגיעות גופניות שנגרמות לחיילים משבשות במידה ניכרת את חייהם, אך פעמים רבות זאת לא תופעת הלוואי היחידה. ישנם מקרים שבהם מתפתחת פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית, מה שמחמיר את המגבלות של הפצוע. כאשר זה קורה, ניתן להגיש תביעה נגד משרד הביטחון כדי להגדיל את אחוזי הנכות הקיימים ולקבל פיצויים מוגדלים בעקבות 'נכות מוסבת'.
פוסט טראומה מהצבא

תוכן עניינים

פגיעה גופנית בצבא

השירות הצבאי, בייחוד שירות ביחידות קרביות, מוביל פעמים רבות לפגיעות גופניות. תחת חוק הנכים (תגמולים ושיקום), ניתן להגיש תביעה נגד צה"ל כדי לקבל אחוזי נכות ופיצויים כספיים. מטה מפורטות הסיבות שבגינן ניתן להגיש תביעות כאלו ולקבל את התגמול הכספי שנלווה אליהן:

  • פציעות אימונים – פציעות שמתרחשות תוך אימונים שגרתיים
  • פציעות מבצעיות – פציעות שמתרחשות במהלך מבצעים שגרתיים
  • פציעות במהלך חופשה – פציעות שמתרחשות במהלך חופשה מהצבא (חופשה שקיבלה אישור מגורמים רשמיים בצבא)
  • מחלות בעקבות השירות – אם חלה החמרה של מחלה קיימת או שהתפרצה מחלה חדשה במהלך השירות הצבאי, ניתן להגיש תביעה נגד משרד הביטחון

*למאמרים נוספים בנושא תביעה למשרד הביטחון בגין פוסט טראומה – לחצו על הלינק

פוסט טראומה עקב נכות גופנית

נפצעת או חלית במהלך השירות הצבאי? 10 דברים שחשוב לדעת
פציעה בצבא

יש לא מעט מקרים שבהם פגיעה גופנית ו/או הטיפול בה מובילים לטראומה נפשית. למעשה, בקרב 16% מאנשים שלוקים בהתקף לב, למשל, יש סיכוי מוגבר לפיתוח של פוסט טראומה. מדובר באירוע לבבי לא פשוט שדורש טיפול רפואי מורכב. חלק מהאנשים שחווים התקף לב ומקבלים טיפולים פולשניים עקב זאת, חווים מצוקה נפשית קשה שמלווה אותם גם לאחר החלמתם. זו רק דוגמה אחת שמוכיחה את ההשפעה של נכות גופנית על המצב הנפשי.

חיילים שחווים פציעה גופנית בצבא עשויים לפתח פוסט טראומה בעקבות מצבם. כאשר זה קורה, ניתן להגיש תביעה תחת "נכות מוסבת", ולקבל אחוזי נכות מוגדלים.

הגשת תביעות על פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית

הגשת תביעה ראשונית בגין פגיעה גופנית עוברת במספר תחנות: קצין התגמולים, מומחים מטעם משרד הביטחון וועדה רפואית. הוועדה הרפואית קובעת אחוזי נכות שמזכים בפיצויים, או בהכרה של משרד הביטחון על חלקה בפגיעה (9%-0% נכות).

כאשר מתרחש מצב של פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית, התביעה עוברת ישירות לוועדה רפואית במשרד הביטחון. הוועדה תגדיל את אחוזי הנכות שנקבעו עקב פגיעה פיזית, כך שהתובע יוכל לקבל פיצויים מוגדלים בגין נכות מוסבת (נכות גופנית שהובילה לנכות נפשית, במקרה הזה).

 

סובל/ת פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הגדלת אחוזי נכות במקרים של פוסט טראומה

כפי שנאמר בסעיפים הקודמים, הדבר הראשון שצריך לקרות כדי לקבל אחוזי נכות מוגדלים הוא לקבל אחוזי נכות בגין מגבלה גופנית. אחוזי נכות בגין פגימה מסוימת מזכים בתביעה על החמרת מצב, כאשר מצב של פוסט טראומה בהחלט נופל בהגדרה הזו.

כדי שתוכלו להגיש פגיעה על פוסט טראומה, אתם צריכים לספק מידע רפואי נאמן. כלומר, לא ניתן להגיש בקשה להגדלת אחוזי נכות ללא מסמכים רפואיים של פסיכיאטר אשר דנים בנושא זה. חוות דעת כזאת ניתנת רק לאחר בחינה מעמיקה של המצב הנפשי של התובע/ת. ישנם מצבים נפשיים שונים שיכולים להיגרם בעקבות נכות גופנית, אך לא כולם מוגדרים כפוסט טראומה.

לאחר שתהיה לכם הוכחה שאתם אכן סובלים מתסמונת דחק פוסט טראומתית, תוכלו להגיש בקשה להגדלת פיצויים. לפי תקנה 9' לתקנות הנכים, ניתן להגיש תביעות על נכות מוסבת – בין שמדובר בנכות גופנית או נפשית.

תקיפה מינית בצבא - עו"ד משרד הביטחון
פוסט טראומה

קבלת אחוזי נכות על פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית

כדי להגיש תביעה על פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית, צריך שיתקיימו שני התנאים הבאים:

  1. קיבלתם אחוזי נכות ממשרד הביטחון – גם אם מדובר ב-0% אחוזי נכות, עדיין ניתן להגיש תביעה על החמרת המצב הנפשי.
  2. אבחון של פוסט טראומה על ידי מומחים בתחום – פוסט טראומה היא מצב נפשי שגורם לבעיות רבות בתפקוד התקין של אלו הסובלים מהבעיה הזו. פוסט טראומה מתאפיינת בפלאשבקים חוזרים לאירוע שהוביל למצב, תחושת עצבנות מוגברת, קשיי שינה, ועוד. במקרים של פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית, התובעים יסבלו מבעיות נפשיות בעקבות נכות גופנית שנגרמה להם.

כיצד מגישים בקשה לפוסט טראומה בעקבות נכות?

לפני שפונים להגשת תביעה בגין פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית, חשוב לזכור דבר אחד: הוועדה הרפואית שתדון במקרה שלכם עלולה לקבוע שלא חלה הרעה נפשית במצבכם בעקבות נכות גופנית שאתם סובלים ממנה. מעבר לכך, הוועדה יכולה לקבוע שמצבכם אפילו הוטב – מה שעשוי להוביל להפחתת אחוזי נכות.

מדובר במצב שהוא בהחלט לא רצוי, ולכן חשוב לפנות אל עורך דין משרד הביטחון לפני שמתחילים בהליך התביעה. עורך דין מקצועי יוכל לבחון את התיק שלכם מקרוב ולהעריך את הסיכויים שלכם להגדלת אחוזי נכות. עורך דין משרד הביטחון גם יוכל לומר לכם אם יש סיכון בהקטנת אחוזי נכות, כך שמדובר בייעוץ חיוני.

אם אתם רוצים להיות בטוחים אם כדאי לכם להגיש תביעה על פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית – פנו אלינו במשרד עורכי דין ידידיה בלומהוף. המשרד שלנו עוסק באופן בלעדי בתביעות נגד משרד הביטחון, והניסיון הענף שלנו בתחום מאפשר לנו להעניק לכל לקוחותינו ייעוץ מדויק בכל תיק מחדש.

הייחוד של משרדנו נובע מניסיון מקרוב עם ועדות רפואיות; מייסד המשרד, ידידיה בלומהוף, נפגע במהלך שירותו הצבאי ביחידת שלדג. הפציעה הובילה לתביעה נגד משרד הביטחון שלא הייתה פשוטה או מהירה. הניסיון הזה הוביל את עו"ד בלומהוף לעסוק בתחום שעוזר לחיילים, ומונע מהם לעבור את הקשיים הרבים שעלולים להיות בעת תביעות נגד משרד הביטחון. לכן, איתנו תוכלו להיות בטוחים שיש לכם גיבוי מקצועי בכל תביעה על מנת שלא תאבדו את הזכויות שלכם וכדי שתוכלו למצות את זכויותיכם באופן מיטבי.

 

 

סובלים מפוסט טראומה בעקבות השירות?

אתם מוזמנים להשאיר כאן פרטים ונחזור אלכם בהקדם.

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

סובל/ת פוסט טראומה בעקבות נכות גופנית ?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן