פסוריאזיס ארטריטיס בצבא | הכרה כנכה צה"ל | עו"ד משרד הביטחון

פסוריאזיס ארטריטיס בצבא: הכרה כנכה צהל וקבלת פיצויים

פסוריאזיס ארטריטיס בצבא: דלקת מפרקים ספחתית, או פסוריאזיס ארטריטיס, היא דלקת פרקים כרונית שאנשים רבים סובלים ממנה. המחלה עשויה לפרוץ בקרב צעירים ומבוגרים כאחד, והיא נפוצה בקרב חיילים שמשרתים בצבא . התפרצות של פסוריאזיס ארטריטיס בצבא מזכה באחוזי נכות, וחשוב שתכירו את זכויותיכם אם אתם סובלים מהמצב.
פסוריאזיס ארטריטיס בצבא

תוכן עניינים

מה זה פסוריאזיס ארטריטיס?

פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית שנגרמת מפעילות יתר של מערכת החיסון. כאשר זה קורה, נוצר מצב דלקתי כרוני בעור, שמתבטא ביצירת תאי עור בקצב מהיר מדי. כתוצאה מכך, מופיעים נגעים עם קשקשת על גביי העור, עם גוון סגול-אדום אופייני. הנגעים האלו עשויים להופיע על אזורים שונים בגוף, לרבות ברכיים, עורף, איברי המין, קרקפת, ועוד.

פסוריאזיס ארטריטיס היא מחלה שמהווה שילוב בין פסוריאזיס ובין דלקת פרקים. דלקת פרקים ספחתית מגבילה את התנועה, והיא מלווה בכאבים כרוניים. לרוב, מחלת הספחת (פסוריאזיס) תופיע ראשונה, והיא תלווה בדלקת פרקים. כלומר, מדובר בשילוב של שני מצבים שמובילים להופעת נגעים בעור, וגם כאבים, שמשפיעים במידה ניכרת על איכות החיים.

פסוריאזיס בצבא
פסוריאזיס

פסוריאזיס ארטריטיס בצבא: מה גורם להתפרצות המחלה?

ישנם מספר גורמים מרכזיים להתפרצות של דלקת פרקים ספחתית: מתח נפשי, טראומה נפשית/פיזית, וזיהום, תקיפה מינית. שירות צבאי, ובייחוד שירות קרבי, עשויים להיות מלווים במתח פיזי ונפשי, וכן בפציעות גופניות שמובילות לזיהום ודלקת.

כלומר, כתוצאה מהשירות הצבאי – חיילים עשויים לפתח פסוריאזיס ארטריטיס בצבא שדורש טיפול. מדובר במצב שמשפיע במידה ניכרת על התנועתיות, וגורם למגבלות מפרקים כואבות. מדובר בנכות לכל דבר, ולכן חיילים שפיתחו את המצב הגופני הזה זכאיים לקבל אחוז נכות ופיצויים ממשרד הביטחון. כדי לקבל את הזכויות הללו, יש להוכיח תחילה שיש קשר בין השירות הצבאי ובין התפתחות של פסוריאזיס ארטריטיס.

דלקת פרקים ספחתית: הגשת תביעה נגד הצבא

כאמור, הדבר הראשון שצריך בדרך לקבלת אחוזי נכות בגין פסוריאזיס ארטריטיס בצבא הוא להוכיח נסיבתיות. אם דלקת הפרקים מתפתחת לפני ההופעה של פסוריאזיס, עליכם להראות כי תנאי השירות הובילו לדלקת. כלומר, אם התפתח אצלכם פסוריאזיס, וסבלתם מדלקת מפרקים לפני כן – עליכם להראות כי השירות הצבאי החמיר את המצב, והוביל להתפתחות של ספחת.

במצב הזה יש להראות כי חוויתם חבלה ישירה, חטפתם זיהום, סבלתם מלחץ נפשי, או חוויתם עומס מצטבר שהובילו לפסוריאזיס.

במקרים שבהם התפתחה אצלכם דלקת פרקים לאחר הופעה של פסוריאזיס, ההוכחה תהיה קצת פשוטה יותר. במצבים האלו, זה ידוע שפסוריאזיס עשוי להוביל לדלקת מפרקים; בנוסף, זה ידוע כי מצב לחץ נפשי ו/או חבלה/דלקת/עקה גופנית מחמירים פסוריאזיס ומובילים לדלקת פרקים.

במקרה הזה, התביעה תהיה בגין החמרה של מצב קיים. כלומר, דלקת מפרקים שהתפתחה בעקבות פסוריאזיס, שהוחמר עקב השירות.

סובל ממחלה שאירעה לך עקב השירות ?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

הגשת תביעה על פסוריאזיס ארטריטיס למשרד הביטחון

הגשת תביעה למשרד הביטחון מתחילה תמיד באותו מקום – אצל קצין התגמולים. אם אתם צריכים להגיש תביעה בדין דלקת מפרקים ספחתית, עליכם למלא טופס עם פרטיכם האישיים, ונסיבות התביעה. בנוסף, עליכם לאסוף טפסים רפואיים שמראים כי פיתחתם את המצב בגלל השירות.

אגף שיקום נכים - לוגו
אגף שיקום נכים – לוגו

לאחר הגשת המסמכים אצל קצין התגמולים, הם יעברו אל מומחים רפואיים מטעם משרד הביטחון. המומחים האלו יקבעו האם יש קשר נסיבתי בין השירות הצבאי ובין התפתחות המחלה. המומחים יכולים גם לקבוע שאין קשר שכזה, ולטעון שאין עילה לתביעה. לכן, זה חשוב ללקט מסמכים שמוכיחים את טענתכם, ומראים שיש קשר בין השירות ובין הדלקת הספחתית שפיתחתם.

הממצאים של המומחים מטעם משרד הביטחון יעברו חזרה לקצין התגמולים. משם התחנה הבאה היא וועדה רפואית במשרד הביטחון; הוועדה הזו היא שמחליטה על אחוזי נכות. כלומר, הוועדה בוחנת את התיק ואת הממצאים של המומחים, וקובעת אחוזי נכות בהתאם לחומרת המצב שלכם.

ניתן להגיש תביעה נגד הצבא בשתי נסיבות: הופעת מחלה חדשה שלא חוויתם בעבר, או הגשת תביעה על החמרת מצב קיים: אם לא היה לכם פסוריאזיס או דלקת מפרקים לפני השירות, עליכם להגיש תביעה בגין מחלה שנגרמה עקב השירות הצבאי. אם הייתה לכם דלקת מפרקים/פסוריאזיס לפני השירות – אתם יכולים להגיש תביעה בגין החמרת המצב.

בשני המקרים האלו יש להוכיח שישנו קשר הדוק בין השירות הצבאי ובין התפרצות של מחלה שלא חוויתם, או החמרה של מחלה קיימת.

אם חוויתם החמרה בעקבות השירות הצבאי, ייקבעו לכם אחוזי נכות חלקיים; אם למשל נקבעו לכם 30% נכות, אתם תקבלו פיצויים על 15%. מדוע? מפני שחלק מההכרה במקרים האלו היא על חשבון הנכה. כלומר, סבלתם ממחלה מסוימת בלי קשר לשירות הצבאי. אם היא הוחמרה בעקבות השירות, האחריות על הצבא היא חלקית בלבד, ואחוזי הנכות יחושבו בהתאם.

ייצוג משפטי בתביעות על פסוריאזיס ארטריטיס בצבא

אחוזי הנכות שנקבעים בעקבות תביעה נגד משרד הביטחון הם בעלי משמעות אדירה. אחוזי נכות של 9%-0% אינם מזכים בפיצויים כספיים כלל. אחוזי נכות של 19%-10% מזכים בפיצויים חד-פעמיים, ואחוזי נכות של 20% מזכים בפיצויים חודשיים.

תביעות בגין פסוריאזיס ארטריטיס עשויות להיות מאתגרות בגלל מועד התפרצות המחלה; בתביעות מהסוג הזה צריך להראות שאירוע מסוים הוביל להתפרצות או החמרה של מחלה, אך ישנם מקרים שבהם דלקת מפרקים ספחתית מתפתחת מספר חודשים לאחר הטריגר הראשוני.

האתגרים שעולים בתביעות מהסוג הזה מצריכים ייצוג משפטי מקצועי; עורך דין משרד הביטחון יוכל לסייע לכם בהוכחת הקשר בין השירות ובין התפתחות המחלה, ולעזור לכם לקבל את אחוזי הנכות שמגיעים לכם.

משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף מתמחה בתביעות נגד הצבא, לרבות תביעות על פסוריאזיס ארטריטיס. המשרד מכיר באופן יסודי את כל המוסדות שקשורים לתביעות נגד הצבא, ומתוך ההיכרות הזה – מטה את הכף לטובת התובעים.

עורך דין ידידיה בלומהוף החל את ההיכרות הזו בעקבות פציעה שחווה בשירותי הצבאי ביחידת שלדג. אותה פציעה הובילה לתהליך תביעה ממושך, שבסופו הוא קיבל פיצויים, פיצויים שניתנו לאחר מאבק ארוך. המקרה האישי הזה הוביל את עו"ד בלומהוף לייסד משרד שמסייע לחיילים וחיילות שחוות פגיעות גופניות ו/או נפשיות בצבא. המומחים במשרד מלווים חיילים לאורך כל התהליך, והניסיון ענף השנים מסייע לחיילים לקבל את הזכויות שמגיעות להם.

 

סובל ממחלה שאירעה לך עקב השירות?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

סובל ממחלה שאירעה לך עקב השירות ?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
חיפוש

סובל ממחלה שאירעה לך עקב השירות ?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן