פוסט טראומה לשוטרי אגף התנועה : נכות במשרד הביטחון

פוסט טראומה לשוטרי אגף התנועה : קיבעת נכות במשרד הביטחון

אגף התנועה במשטרה מהווה גורם אכיפה חיוני שמתמודד עם מצבים רבים מדי יום. למרבה הצער, אחד הדברים ששוטרי תנועה רבים מתמודדים עמו הוא תאונות דרכים. מדי שנה יש תאונות דרכים קשות במיוחד שמשפיעות על אלו שנפגעים בתאונה, וגם על שוטרי התנועה שמטפלים בתאונות. לכן, אין זה פלא ששוטרים ושוטרות רבות בתחום הזה מפתחים פוסט טראומה בעקבות ההתמודדות שלהם. הגשת תביעה על פוסט טראומה לשוטרי אגף התנועה יכול לסייע לאלו שמתמודדים עם הנזקים הנפשיים של תאונות קשות. כאן תגלו עוד על פוסט טראומה, וכיצד להגיש תביעות משרד הביטחון כדי לממש על זכויותיכם.
פוסט טראומה לשוטרי אגף התנועה

תוכן עניינים

פוסט טראומה: הגדרה ותסמינים

פוסט טראומה היא נושא שדובר עליו רבות בהקשר לחיילים שנחשפים למראות וסיפורים קשים במהלך שירותם. אולם, מדובר על בעיה שיכולה להשפיע על כל אדם. שוטרים באגף התנועה גם הם מתמודדים עם מצבים לא פשוטים, וכאשר מדובר על תאונות – אין ספק שמדובר במראות שמשאירים חותם לטווח הארוך.

כדי להבין פוסט טראומה, וכיצד חשיפה לתאונות יכולה לגרום לה, חשוב להכיר את הגדרת המצב. כמו מצבים גופניים ונפשיים אחרים, ישנה הגדרה רפואית-פסיכיאטרית רשמית לפוסט טראומה.

ההגדרה והתסמינים של פוסט טראומה נרשמו בספרDSM 5 (1)-Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders. הספר נכתב על ידי פסיכיאטרים מוסמכים, ומומחים בתחום הנפש בכל רחבי העולם נעזרים בו לאבחונים.

לפי ה-DSM5, התופעות הבאות מעידות על פוסט טראומה:

תאונת דרכים בצבא
תאונת דרכים
 • מצוקה פסיכולוגית מתמשכת: אנשים שסובלים מפוסט טראומה חווים מצוקה פסיכולוגית בעת חשיפה לגירויים חיצוניים. אם אדם שחווה אירוע טראומתי נחשף לגירוי שמזכיר את האירוע, הוא יחווה תסמינים שונים. התסמינים האלו כוללים: חרדה, לחץ דם מוגבר, דופק מהיר, קוצר נשימה, ועוד.
 • "חזרה" לאירוע: הבזקים חוזרים ונשנים (פלאשבקים) של האירוע הטראומתי מהווים תסמין נוסף של פוסט טראומה.
 • קושי בוויסות הרגשות
 • חוסר יכולת להגיע לתחושת רגיעה
 • חוסר מוטיבציה במגוון תחומים
 • קשיים בתחום החברתי, עד הימנעות ממגע עם אחרים
 • ניתוק רגשי ממצבים ומאנשים מסוימים

למאמרים רבים נוספים בנושא פוסט טראומה והגשת תיבעה למשרד הביטחון – לחצו כאן

כיצד נגרמת פוסט טראומה?

מלבד התסמינים של פוסט טראומה, ספר ה-DSM5 מגדיר גם באילו נסיבות המצב יכול להתפתח:

 • חשיפה ישירה לאירועים טראומתיים
 • עדות לטראומה של אדם אחר
 • חשיפה לטראומה של אחרים באמצעות האזנה לסיפורים טראומתיים
 • חשיפה עקיפה לאירועים טראומתיים – האזנה לסיפורים על אירועים קשים, כמו בהדרכה מקצועית, למשל

לפי הפרמטרים האלו, שוטרים באגף התנועה בהחלט חווים פוסט טראומה. כאשר שוטרי תנועה מגיעים לזירת תאונה ורואים את קורבנות האירוע ואת התאונה, הדבר יכול לצלק אותם. בנוסף, עדויות של שוטרים אחרים על תאונות, בייחוד תאונות עם הרוגים ופצועים, מהווה טריגר לפוסט טראומה עבור שוטרים ושוטרות באגף התנועה.

הפגיעה הנפשית פוגעת בתפקוד התקין של אלו שסובלים מפוסט טראומה, ולכן הגשה של תביעות להכרה ולפיצויים היא חיוני; בעזרת הפיצויים ניתן לקבל סיוע מקצועי. בנוסף, פיצויים ממשרד הביטחון עוזרים לקבל סיוע כספי במקרים שבהם קשה לשמור על עבודה קבועה.

פוסט טראומה לשוטרי אגף התנועה: הגשת תביעות למשרד הביטחון

פוסט טראומה מהצבא
פוסט טראומה

פוסט טראומה היא אמנם חולי של הנפש, אך היא נגרמת בעקבות חבלה. ההגדרה הזו חשובה מפני שניתן להגיש תביעות למשרד הביטחון עבור מחלות במקרים מסוימים מאוד, או בעקבות חבלות.

לפי ההגדרה, חבלה היא אירוע שקרה במקום ובמועד ספציפי. כלומר, אירוע נקודתי (תאונה) מוביל למצב של פוסט טראומה, כך שמדובר באירועי חבלה ולא מחלה.

לפי חוק הנכים שוטרים באגף התנועה יכולים להגיש תביעות בגין פוסט טראומה. הגשת תביעה על פוסט טראומה לשוטרי אגף התנועה צריכה להתבצע באופן שנקבע על ידי משרד הביטחון. מהלך העניינים של הגשת התביעה הוא כדלקמן:

 

סובלים מפוסט טראומה בעקבות השירות במשטרה ?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

הגשת כתב תביעה וסימוכין רפואיים לקצין התגמולים במשרד הביטחון

לפני שמגישים תביעה על פוסט טראומה, חשוב להצטייד באבחון רפואי של מומחה בתחום. כלומר, ניתן להגיש תביעות מהסוג הזה רק אם אובחנתם כסובלים מפוסט טראומה על ידי פסיכיאטר מוסמך. כשיש את האבחנה הזו, יש להגיש אותה לקצין התגמולים יחד עם טפסי תביעה רשמיים.

בדיקת התביעה על ידי מומחים מטעם משרד הביטחון

קצין התגמולים בתורו עובר על התביעה, ומעביר אותו למומחים מטעם משרד הביטחון. פסיכיאטרים של המשרד עוברים על התיק וקובעים האם אכן נגרמה פוסט טראומה בעקבות השירות באגף התנועה.

ועדה רפואית במשרד הביטחון

אם המומחים קובעים שאכן יש עילה לתיק, הם יעבירו את חוות דעתם בחזרה לקצין התגמולים. קצין התגמולים יעביר את התיק לוועדה הרפואית, וחברי הוועדה יקבעו את אחוזי הנכות עבור התובע/ת.

ועדה רפואית פוסט טראומה: מה חשוב לדעת?

ועדה רפואית במשרד הביטחון - שירותים רפואיים
ועדה רפואית במשרד הביטחון

הוועדה הרפואית היא שלב שבו מכריעים את אחוזי הנכות של התובע/ת בעקבות פוסט טראומה. הוועדה הרפואית מתשאלת את התובעים, ובודקת מה היקף הפוסט טראומה, וכיצד היא משפיעה על חייהם.

בהתאם למסקנות חברי הוועדה, ייקבעו אחוזי נכות על התביעה. במקרה שבו נקבעו אחוזי נכות נמוכים מ-9%, התובע לא יקבל פיצויים כלל. אחוזי נכות של 19%-10% מזכים בפיצוי כספי חד-פעמי. פיצויים של 20% ומעלה מזכים בפיצוי כספי חודשי, בהתאם לגובה אחוזי הנכות.

לכל אחד מהשלבים בתביעה יש חשיבות, ולכן חשוב להציג את התיק באופן מיטבי. עורך דין משרד הביטחון יכול להכריע את הכף לטובתכם, ולכן ייצוג מקצועי הוא חיוני.

למאמר מורחב בנושא קביעת נכות לסובלים מפוסט טראומה בתביעה נגד משרד הביטחון לחצו כאן

 

ייצוג בתביעות בגין פוסט טראומה של שוטרי אגף התנועה

פוסט טראומה לשוטרי אגף התנועה מביאה להשלכות מרחיקות לכת. כדי שתוכלו לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם, חשוב שיהיה לצידכם עורך דין משרד הביטחון מקצועי בתחום.

משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף מספק שירות מקצועי לחיילים וכן לשוטרים, ואצלנו תוכלו לקבל את הייצוג המקצועי ביותר. המשרד הייחודי שלנו הוקם בעקבות פגיעה של עו"ד ידידיה בלמוהוף, כאשר שירת ביחידת שלדג.

הפגיעה הובילה לתביעה סבוכה, תביעה שהדגימה לעו"ד בלומהוף את הקשיים במימוש זכויות מול משרד הביטחון. הניסיון האישי הזה הוביל אותנו לספק שירות משפטי שמתמקד בתביעות משרד הביטחון באופן בלעדי.

אם הייתם או שעודכם שוטרים באגף התנועה ואתם סובלים מתסמיני של פוסט טראומה, אל תחכו. פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי, וייצוג לאורך כל הדרך. לקוחותינו מקבלים ליווי אישי בכל שלבי התביעה, ויחדיו נוכל לממש את הזכויות שמגיעות לכם על פי חוק.

סובלת מהלם קרב מהמשטרה?

יתכן שאת זכאית להכרה כנכת משרד הביטחון ולקבל פיצויים והטבות

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

סובלים מפוסט טראומה שנגרם לכם בעקבות השירות במשטרה ?

השארו פרטים ונחזור אליך בהקדם

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן