פוסט טראומה אצל שוטרי מז"פ | הגשת תביעה למשרד הביטחון | נכות

פוסט טראומה אצל שוטרי מז"פ : קביעת נכות והכרה במשרד הביטחון

מערך הזיהוי הפלילי במשטרת ישראל עושה עבודה חיונית בזירות עבירה ותאונות. טבע העבודה הזו הוא אינו פשוט, וישנם שוטרים ושוטרות רבים במחלקת מז"פ שמתמודדים מדי יום עם מראות קשים. בחלק מהמקרים, מתפתחת פוסט טראומה אצל שוטרי מז"פ שמשפיעה על ההתנהלות היומית שלהם. רבים אינם יודעים שניתן להגיש תביעות למשרד הביטחון ולקבל פיצויים כספיים על כך. כאן נגלה מתי ניתן להגיש תביעות מהסוג הזה, וכיצד אתם יכולים לממש את זכויותיכם.
פוסט טראומה אצל שוטרי מז"פ

תוכן עניינים

פוסט טראומה אצל שוטרי מז"פ: מה חשוב לדעת

איתור מוצגים בזירות של עבירה ותאונות מהווה חלק חיוני בבדיקת מוצגים מהזירות האלו. באמצעות שיטות מדעיות שונות ניתן לנתח את הממצאים, ולקבוע מה קרה בדיוק בזירה. מטבע הדברים, התפקיד הזה כרוך בהתמודדות עם פציעות, תאונות ואפילו מוות. שוטרים במחלקת מז"פ מתמודדים מדי יום עם זירות של תקיפות, ירי, דקירות, פגיעות רכב, ומראות מאתגרים אחרים.

במקרה שבהם אירוע מסוים הביא למצב של פוסט טראומה – ניתן להגיש על כך תביעה למשרד הביטחון. כדי לעשות זאת, חשוב להכיר את ההגדרה לפוסט טראומה, ובאילו מצבים שוטרים יכולים להגיש תביעות נגד משרד הביטחון.

מה זו פוסט טראומה?

שוטרי מז"פ
פוסט טראומה אצל שוטרי מז"פ
הגשת תביעה למשרד הביטחון וקבלת קצבה

פוסט טראומה היא מצב נפשי מתמשך בקרב אנשים שחווים אירוע טראומתי. המצב הנפשי הזה ותסמיניו הוגדרו בספר DSM 5 (1)-Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders אשר משמש כסמכות עבור מקצוענים בתחום הנפש. התסמינים של פוסט טראומה הם כדלקמן:

  • תחושה של חזרה למקום ולזמן האירוע: אנשים שחווים פוסט טראומה מרגישים פעמים רבות שהם חוזרים לאירוע שהצית בהם את המצב. ה"פלאשבקים" האלו משפיעים לרעה על ההתנהלות מפני שהם אינם צפויים, ומביאים עמם תופעות גופניות ונפשיות מאתגרות.
  • מצוקה פסיכולוגית ופיזית: דוגמת קשיים בנשימה, דופק מהיר, חרדה, ומצבים נוספים שנגרמים בעקבות חשיפה לאירוע שמזכיר את האירוע הטראומתי.
  • אי-יכולת להגיע לתחושת רגיעה
  • קושי לתחזק קשרים חברתיים
  • קושי לווסת רגשות
  • חוסר מוטיבציה וחוסר רצון לבצע פעולות מסוימות
  • מצבים של ניתוק רגשי ממצבים ומאנשים

מה גורם לפוסט טראומה?

התופעה הידועה ביותר שגורמת לפוסט טראומה היא חשיפה אישית לאירועים קשים. כלומר, אנשים שנחשפים לאירועים קשים מפתחים את התסמינים שצוינו מעלה. בקרב שוטרי מז"פ, אירוע מסוים שהם חוו עלול לגרום להם לטראומה מתמשכת. אולם, ישנם מקרים אחרים שבהם עלולה להתעורר פוסט טראומה:

  • עדות לטראומה של אדם אחר
  • עדות שמיעה לאירועים טראומתיים: כאשר שוטרי מז"פ שומעים על אירוע קשה מעמיתים שלהם, למשל.
  • חשיפה בעקיפין לאירועים קשים: מקרה נוסף שבו עלולה להתרחש פוסט טראומה היא באמצעות חשיפה עקיפה לאירועים קשים. זה יכול להיות בהדרכות עבור שוטרי מז"פ, למשל. אם במהלך הדרכה מציגים מצגת עם מראות קשים, זה עלול להביא לפוסט טראומה.

אין ספק ששירות במחלקת מז"פ במשטרה מביא עמו לא מעט מצבים מאתגרים. הגעה לזירת פשע, או תאונה, כרוכה במראות קשים, כך שזה לא פלא שישנם שוטרים שמפתחים פוסט טראומה. המצב הזה משבש את ההתנהלות התקינה והוא מפריע לעבודה ואספקטים אחרים בחיים. לכן, פיצויים הם הכרחיים במקרים רבים, ולכן חשוב להגיש תביעה על פוסט טראומה אצל שוטרי מז"פ.

 

תביעה לאגף שיקום נכים
חוק הנכים

מתי שוטרים יכולים להגיש תביעות נגד משרד הביטחון?

פוסט טראומה היא אירוע שמלווה את אלה שלוקים בו במשך זמן רב בגין מספר רב של אירועים/ חשיפות למקריםאו בגין אירוע אחד, שנגרם בזמן מסוים. כלומר – אירוע נקודתי שהוביל למצב פוסט טראומתי.

חוק הנכים מגדיר כי אירועי חבלה מזכים באחוזי נכות (פוסט טראומה נחשב כאירוע חבלתי), ולכן ניתן להגיש תביעה על פוסט טראומה אצל שוטרי מז"פ. פוסט טראומה היא אמנם מחלה של הנפש, אך היא נגרמת בעקבות חבלה/ות נקודתית, כמו עדות לזירת תאונה קשה, למשל.

*למאמרים רבים נוספים בגין תביעה למשרד הביטחון ואחוזי נכות בגין פוסט טראומה – לחצו כאן

 

סובל ממחלה שאירעה לך עקב השירות ?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

הגשת תביעה על פוסט טראומה של שוטרי מז"פ

פוסט טראומה מהצבא
פוסט טראומה

כדי שניתן יהיה לממש את הזכויות בעקבות פוסט טראומה אצל שוטרי מז"פ, חשוב לקבל אבחון מקצועי אצל פסיכיאטר מוסמך. אם אובחנתם כסובלים מפוסט טראומה, רק אז תוכלו להגיש תביעה על המצב.

לאחר קבלת האבחון, יש להגיש כתב תביעה עם פרטי התובע, נסיבות המצב וחוות דעת מקצועית לקצין התגמולים של משרד הביטחון. מתוקף תפקידו, קצין התגמולים בוחן את התיק ומעביר אותו לבחינה מדוקדקת של מומחים מטעם משרד הביטחון. אותם מומחים (פסיכיאטרים במקרה הזה) בודקים את המקרה ובודקים אם אכן יש קשר בין אירוע שהתרחש במסגרת התפקיד ובין הפוסט טראומה.

כלומר, המומחים בודקים אם יש קשר נסיבתי בין הפוסט טראומה שהתובע חווה ובין אירוע שקרה במהלך השירות. אם זה אכן המצב, חוות הדעת תוחזר לקצין התגמולים, והוא יעביר את התיק לוועדה רפואית. תפקידה של הוועדה הוא לקבוע אחוזי נכות, כך שמדובר בשלב מכריע. גובה הפיצויים נקבע בהתאם לאחוזי הנכות, כך שחשוב לקבל אחוזים שתואמים את המצב כדי לקבל את התמיכה הכלכלית שנדרשת כדי להתמודד עם המצב.

הגשת תביעה על פוסט טראומה עם עורך דין משרד הביטחון

פוסט טראומה מהווה התמודדות לא פשוטה; כאשר עוברים את התהליך של הכרה במצב ממשרד הביטחון, זה עלול להוביל להתמודדויות לא פשוטות נוספות. כפי שכולנו יודעים, בשנים האחרונות יש דגש על פוסט טראומה בקרב אלו שמשרתים בכוחות הביטחון, אך הדרך לקבל הכרה על המצב עדיין אינה פשוטה.

לכן, ליווי מקצועי של עורך דין משרד הביטחון יכול להוות הבדל עצום בין קבלת הכרה ובין אחוזי נכות נמוכים מדי. אם אתם משרתם או שירתתם בעבר במחלקת מז"פ של המשטרה ואתם חווים פוסט טראומה – יש לכם לאן לפנות. משרד עורכי דין ידידיה מתמחה בייצוג של משרתי כוחות הביטחון בתביעות נגד משרד הביטחון.

עו"ד ידידיה בלומהוף נפגע במהלך השירות שלו כחייל ביחידת שלדג. הפגיעה הובילה לתביעה נגד משרד הביטחון, תביעה שהייתה ממושכת ולא פשוטה. לאחר ההתנסות האישית הזו, עו"ד בלומהוף החליט לעסוק בתחום הייחודי של ייצוג תובעים שמשרתים בכוחות הביטחון.

כיום אנו מייצגים באופן בלעדי את אלו שמעוניינים לקבל אחוזי נכות ממשרד הביטחון. אם אתם סובלים מפוסט טראומה עקב שירות במחלקת מז"פ של המשטרה – אנו כאן עבורכם. משרדנו מעניק שירות ייעוץ, ליווי וייצוג לאורך כל שלבי התביעה. החל מהגשת טפסי התביעה ועד לייצוג מול הוועדה הרפואית, איתנו תקבלו ייצוג מקצועי. הודות לכך תוכלו לממש את הזכויות שמגיעות לכם, ולפצות ולו במעט על הפוסט טראומה שחוויתם.

 

סובל ממחלה שאירעה לך עקב השירות?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

סובל ממחלה שאירעה לך עקב השירות ?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
חיפוש

סובל ממחלה שאירעה לך עקב השירות ?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן