מחלת לב | חרבות ברזל | נכי צה"ל ואחוזי נכות | משרד הביטחון

הכרה כנכי צה"ל בעקבות מחלת לב ממלחמת חרבות ברזל

מלחמת חרבות ברזל הציבה אתגרי לחץ עצומים לחיילי צה"ל, בהם חוו מצבי מתח קיצוניים ומשברים נפשיים ופיזיים. מצבי לחץ אלו יכולים להוביל להתפרצות מחלות לב כרוניות. הכרה במחלת לב אלו כנכות על ידי משרד הביטחון מאפשרת לנכים לקבל את הסיוע והתגמולים המגיעים להם. מאמר זה יעסוק בהכרה כנכי צה"ל עבור חיילים ואנשי כוחות הביטחון אשר החלו לסבול ממחלה לבבית בזמן או בסמוך למלחמת חרבות ברזל.
מחלת לב בעקבות חרבות ברזל

תוכן עניינים

הגורמים להכרה במחלת לב כנכות

 1. לחץ קרבי והתפרצות מחלת לב:
  • הספרות הרפואית מתעדת קשר ברור בין סטרס נפשי ומתח כרוני לבין התפרצות מחלות לב. מצבי לחץ קיצוניים כמו אלו שחווים חיילים במלחמת חרבות ברזל יכולים לגרום להתפרצות מחלת לב בשל עלייה ברמות הקורטיזול והשפעתו על המערכת הקרדיווסקולרית.
  • מחקרים מראים כי סטרס נפשי מוביל לעלייה בלחץ הדם, דופק מהיר ושינויים ברמות ההורמונים, דבר שיכול לגרום לפגיעות בלב ולהוביל להתקפי לב ומחלות קרדיווסקולריות אחרות.
 2. סמיכות זמנים:
  • אחד הקריטריונים החשובים להכרה במחלת לב כנכות במשרד הביטחון והכרה כנכי צה"ל הוא הצורך להוכיח סמיכות זמנים בין השירות הקרבי לבין התפרצות המחלה. יש להציג תיעוד רפואי מקיף המראה שהמחלה התפרצה במהלך השירות או מיד לאחריו.
  • תיעוד כזה כולל בדיקות רפואיות, אבחונים והמלצות רפואיות המעידים על כך שהחייל פיתח מחלת לב עקב מצבי הלחץ בהם היה נתון במהלך השירות.

**למאמר מורחב בנושא מחלת לב בצבא והכרה כנכי צה"ל

מחלת לב בצבא מלחמת חרבות ברזל - נכי צהל
מחלת לב בצבא מלחמת חרבות ברזל – נכי צהל

תהליך ההכרה כנכי צהל על מחלת לב

 1. איסוף מסמכים רפואיים:
  • חיילים נדרשים לאסוף תיעודים רפואיים מפורטים מהתקופה הנ"ל והתקופה שלאחריה, כולל אבחונים, בדיקות דם, אק"ג, אקו-לב ורשומות רפואיות אחרות.
  • יש להציג מסמכים המעידים על התפרצות מחלת הלב בזמן השירות או מיד לאחריו.
 2. הגשת התביעה:
  • יש להגיש תביעה מסודרת למשרד הביטחון , עם המסמכים הרפואיים המתאימים, ראויות, עדויות וכיוצ"ב בכדי שכשמשרד הביטחון יקבל את התביעה, היא תהיה ברורה וללא חוסרים.  חשוב להיעזר בעורך דין מנוסה כדי להבטיח שהבקשה מוגשת בצורה מקצועית ומקיפה.
 3. חוות דעת קשר סיבתי:
  • לאחר שקצין התגמולים אסף את כל החומר הרפואי, העובדות והראיות, הוא יעביר את התביעה לבחינת הקשר הסיבתי רפואי אצל מומחה רפואי בתחום הקרדיולוגיה אשר יכתוב חוות דעת. הרופא מטעם משרד הביטחון יתמצת את התביעה ויכתוב בסוף חוות דעתו אם לדעתו יש קשר בית השירות הצבאי לבין מחלת הלב שהתפרצה. במידה ותהיה חוות דעת הממליצה להכיר בתובע אזי שהוא יוכר כנכי צה"ל ויועבר לוועדות הרפואיות לקביעת אחוז נכות.
 4. ועדות רפואיות:
  • התובע יידרש לעבור ועדות רפואיות של משרד הביטחון אשר יבדקו את המסמכים הרפואיים ויבצעו בדיקות נוספות במידת הצורך. לאחר הבדיקה ועיון במסמכים תכתוב הוועדה את גובה הנכות בהתאם לתקנות הנכים.

סובלים ממחלה שאירעה לכם בעקבות השירות ?

תשאירו פרטים ונחזור אליכם

זכויות והטבות כנכי צה"ל

חיילים שהוכרו כנכי צה"ל עקב התפרצות מחלת הלב יקבלו:

 • תמיכה כלכלית: קצבאות חודשיות בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו.
 • טיפולים רפואיים מותאמים: טיפולים, תרופות ובדיקות שוטפות הנדרשות לניהול המחלה.
 • הטבות נוספות: שיקום תעסוקתי, תמיכה פסיכולוגית והטבות נוספות בהתאם למצבם הרפואי.
מחלמת חרבות ברזל - נכי צהל
מחלמת חרבות ברזל – נכי צהל

מי יכול להגיש תביעה?

רק חיילים ואנשי כוחות הביטחון יכולים להגיש תביעה למשרד הביטחון לצורך הכרה כנכי צה"ל. חשוב להדגיש כי תביעה זו משמעותית ויכולה לשרת את הסובל ממחלת הלב לכל חייו, ולכן יש לנהל אותה בצורה מקצועית ומסודרת.

נכות מוסבת בעקבות מחלת לב

לעיתים מחלת לב יכולה לגרום לסיבוכים נוספים ולפגיעה נפשית ולכן חשוב לנהל את התביעה הראשית כמו שצריך ולבדוק אם יש צורך בהגשה של תביעות לנכויות מוסבות לפי תקנה 9.

סיכום – מחלת לב שהתפרצה בעקבות מלחמת חרבות ברזל

ניהול תביעה להכרה כנכי צה"ל בעקבות התפרצות מחלת הלב דורש מומחיות והבנה מעמיקה בתחום. עורך דין מנוסה יכול לסייע לחיילים ואנשי כוחות הביטחון לקבל את הזכויות המגיעות להם, ולוודא שהם מקבלים את הטיפול והתמיכה הדרושים להם לכל החיים. מדובר בתביעה משמעותית שיש לנהל בצורה מקצועית ומסודרת כדי להבטיח את קבלת הסיוע המירבי.

נפצעת במהלך חרבות ברזל?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

סובלים ממחלת לב בעקבות מלחמת חרבות ברזל?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
Search

סובלים מהלם קרב בעקבות המלחמה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן