פריקת כתף בצבא – קרע בלברום בכתף כתוצאה מהשירות הצבאי – עורך דין תביעות משרד הביטחון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
פריקת כתף בצבא או בעיות נוספות בכתף הן אחת החבלות הנפוצות ביותר בקרב חיילים בשירות הצבאי ובפרט אצל חיילים קרביים. לפריקת כתף יש השלכות רבות. כיום, ניתוח לתיקון הכתף הוא ניתוח עם אחוזי הצלחה גבוהים.
פריקת כתף בצבא

פריקת כתף בצבא:

רקע כללי:

מפרק הכתף ידוע כמפרק מורכב, בשל היותו מפרק גדול אשר מסוגל לבצע תנועות של 360 מעלות.

פריקת כתף או פגיעה אחרת יכולה להיות כתוצאה מפגיעה ישירה בכתף, פריקה, מתיחה חזקה או כתוצאה משבר בעצמות הסמוכות לכתף. לרוב, החבלות מתרחשות באירוע נקודתי ברור, אולם ישנם מצבים רבים בהן נוצרת בעיה שלא מאבחנים אותה באירוע נקודתי. אצל חיילים קרביים למשל, פריקת כתף עשויה להיגרם עקב אופי השירות והפעולות הנדרשות מהחיילים. כיום, רוב התביעות נגד אגף שיקום נכים במשרד הביטחון הן בגין בעיות בכתף שהופיעו מבלי שהתרחש אירוע טראומתי, נקודתי.

בספרות הרפואית בתחום האורתופדיה ניתן לראות שכאשר אדם עבר פריקת כתף ראשונה, אזי שב- 90% הוא יעבור פריקת כתף נוספת בשנה שלאחר מכן.

פריקת כתף בצבא – אחריות משרד הביטחון:

כאשר חייל התגייס לשירות הצבאי עם פגיעה בכתף שקרתה עוד מלפני תקופת השירות או כאשר החייל נחבל שלא כתוצאה מהשירות הצבאי ולאחר מכן הוא נפצע שוב בצבא, אזי שמשרד הביטחון יראה את תביעה זו כתביעת "החמרה" במצב הרפואי הקיים ולא כתביעה בשל "גרימה".  

ההבדל בין תביעה של "החמרה" לבין תביעה של "גרימה" הוא הבדל משמעותי ומהותי. יש השפעות רבות הן מבחינת אורך הליך התביעה מול משרד הביטחון והן בתוצאה הסופית של גובה אחוז הנכות שיינתן לתובע. כשמדובר בתביעה מסוג "גרימה", גובה אחוז הנכות של התובע יהיה בהתאם לתוצאות הוועדה הרפואית. 

כשמדובר בתביעה בגין "החמרה" אזי התובע יידרש להיבדק ע"י מומחה רפואי מטעם משרד הביטחון. המומחה יכתוב חוות דעת בעניינו אשר תייחס את אחוז האחריות שיש למשרד הביטחון בפגימה הנ"ל. 

לדוגמה, כאשר קצין התגמולים קבע שיש לייחס 50% מהנזק למשרד הביטחון אזי, שגובה אחוז הנכות יהיה חצי ממה שיקבע בוועדה הרפואית בעניינו. תובע החולק על החלטת קצין התגמולים רשאי להגיש ערר לוועדת עררים. 

פרקת את הכתף בצבא או במהלך השירות?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכי אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון כאן לשירותך.

פריקת כתף בצבא – ניתוח לתיקון הכתף:

ככל שיוחלט על ביצוע ניתוח, לרוב יתבצע הניתוח בצורה זהירה ובניתוח ארתרוסקופיה. ההחלמה מניתוח כזה, עשויה להימשך כחצי שנה. ישנם חיילים שעברו את הניתוח ומצב הכתף שלהם חזר להיות במצב תקין. מצד שני, ישנם חיילים שהניתוח השאיר אצלם מגבלות בתנועת הכתף.

עוד מלפני הניתוח ישנה חשיבות עליונה לדאוג לכל המסמכים הנדרשים לצורך מיצוי הזכויות להגשת התביעה נגד משרד הביטחון. זאת מכיוון שמיד לאחר הניתוח אותו החייל לא ישוב לשרת בבסיס האם שלו ויעבור לפיקוח חיל הרפואה -בר"מ 2. משכך, כדאי להכין הכל מבעוד מועד, בכדי שמיצוי הזכויות לא יפגע.

הגשת תביעה בגין פריקת כתף בצבא דרך ר"מ 2:

בר"מ 2 החייל יזומן לשיחת זכויות ויוצע לחייל למלא תביעה נגד אגף השיקום והמשקי"ם של ר"מ 2 מציעים את עזרתם בנושא. ניתן לקרוא את המאמר – "הגשת תביעה למשרד הביטחון דרך ר"מ 2 בגין חבלה או מחלה – יתרונות וחסרונות" וללמוד ממנו עוד בדיוק בנושא זה. 

הגשת תביעה בעזרת עורך דין משרד הביטחון:

ההמלצה שלי היא, להתייעץ מוקדם ככל הניתן עם עורך דין המתמקצע בתביעות כנגד משרד הביטחון. זאת בכדי לוודא שהתביעה כתובה באופן מקצועי ונכון ומצורפים לה כל הנספחים הרלוונטיים. פעולה בדרך זו הינה חשובה ותסייע בניטרול בעיות בהמשך הדרך. בעיות, שהתיקון שלהם הוא מורכב מאוד, אם בכלל ניתן לתקן. ניתן לקרוא בהרחבה בנושא שיחת זכויות בצבא בלינק: "שיחת זכויות בצבא – מה מטרתה ומהן ההשלכות? – עורך דין תביעות משרד הביטחון".

הגשת תביעה לאגף שיקום נכים:

במידה והחייל יועבר לר"מ ד' או ישוחרר סופית משירותו הצבאי, יידרש החייל להגיש תביעה לאגף השיקום באופן מיידי, וזאת בכדי שיוכל לקבל טיפול רפואי על חשבון משרד הביטחון. קצין התגמולים נותן הכרה לצורך הטיפול הרפואי רק כאשר יש סיכוי סביר שהתביעה תתקבל. הטיפול הרפואי הוא חשוב וחוסך הוצאות רפואיות רבות. ניתן לקבל טיפולים, תרופות , ניתוחים ועוד והכל בהתאם להמלצות הרפואיות ובאישור הרופא המחוזי של האגף.

כמו-כן, במידה והחייל לא יכול לעבוד כתוצאה מהחבלה בכתף, הוא רשאי להגיש תביעה לתגמול טיפול רפואי לאגף השיקום ולקבל שכר על אותה התקופה והכל בהתאם לנהלים ובאישור קצין התגמולים והרופא המחוזי.

קרע בלברום בצבא?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכי אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון כאן לשירותך.

תביעה נגד משרד הביטחון – פגיעה או פריקת כתף:

דוח פציעה :

בחבלות שקרו כתוצאה מאירוע תאונתי (אירוע חבלתי ברור) על החייל התובע לוודא שנכתב ונחתם דוח פציעה באופן ברור ומדויק. ניתן לקרוא בהרחבה מאמר מיוחד העוסק בחשיבות דו"ח פציעה בצבא בלינק: "דו"ח פציעה בצבא – מה מטרתו ומתי אנחנו נזקקים לו? – עורך דין משרד הביטחון".

הגשת התביעה:

את התביעה יש להגיש למשרד הביטחון – אגף שיקום נכים. כמובן שיש יתרון משמעותי כאשר עורך דין המתמקצע בתביעות משרד הביטחון מנהל תביעה שכזו. העורך דין מגיש אותה בעצמו ומתלווה לחייל בוועדה הרפואית אשר עתידה לקבוע את אחוזי הנכות שייקבעו לו.

סוג הפגיעה:

בחבלות מהסוג הזה אנו נדרשים להבין היטב האם הפגימה היא רק אורתופדית או שהיא גם נוירולוגית, כירורגיה פלסטית ועוד. כאשר, כל תחום, בפני עצמו, עשוי לזכות באחוזי נכות נפרדים ונוספים לפגיעה.

מובן, שככל שהקביעה הנכותית אודות הפגימות שנוצרו תהא מקיפה, יסודית וכוללת את כל תחומי הרפואה הרלוונטיים, ההטבות והתמלוגים יהיו גבוהים יותר.

גובה אחוז הנכות שניתן לקבל לאחר פריקות כתף בצבא או בגין בעיית כתף אחרת:

גובה אחוז הנכות שיקבע לתובע יהיה בהתאם לתקנות הנכים. בגין פגיעה בכתף ישנו סעיף ספציפי אשר קובע את גובה אחוז הנכות.
הפרמטרים לקביעת אחוזי נכות בגין פריקות כתף ובגין בעיות נוספות בכתף היו בהתאם למגבלת התנועה, האם קיים חוסר יציבות, האם יש פריקות חוזרות ונשנות, דלדול שריר, צלקות לאחר הניתוח, ירידה בתחושה וכיוצ"ב. כל אלו, מבחנים שיבדקו ע"י הועדה הרפואית של משרד הביטחון ובתאם לתוצאותיהם יקבע גובה אחוז הנכות.

 

לכתבה בנושא קרע בלברום הירך בצבא האפשרות להגיש תביעה למשרד הביטחון בגין פגימה זו, ניתן לקרוא בלינק: "קרע בלברום הירך בצבא – הכרה כנכי צהל – עורך דין משרד הביטחון"

עורך דין משרד הביטחון  – ידידיה בלומהוף משרד עורכי דין

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

הייתה לך פריקת כתף בצבא??

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכי אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק