דלקת חוליות מקשחת מהצבא | פיצויים | הכרה כנכי צהל

דלקת חוליות מקשחת מהצבא: הגשת תביעה נגד משרד הביטחון

דלקת חוליות מקשחת (מחלת בכטרב – בלטינית: Ankylosing  -AS-Spondylitis) הינה מחלה שמתפתחת אצל חלק מיוצאי הצבא. מדובר במחלה דלקתית של עמוד השדרה, שגורמת להגבלות בתנועה, קושי בביצוע של פעולות פשוטות וכאבים כרוניים. עבור אלו שפיתחו את המחלה כתוצאה מהשירות הצבאי, ניתן להגיש תביעה נגד משרד הביטחון בעקבות המצב. במאמר הבא נגלה יותר על מחלת בכטרב, וכיצד ניתן לקבל אחוזי נכות בגינה.
דלקת חוליות מקשחת מהצבא

תוכן עניינים

מהם התסמינים של דלקת חוליות מקשחת?

פריצת דיסק בצבא
עמוד שדרה מותני

כאמור, מחלת AS היא מחלה דלקתית של עמוד השדרה. כתוצאה מכך, אנשים שמפתחים דלקת חוליות מקשחת חווים כאבים כרוניים בעמוד השדרה המותני. דלקת חוליות מקשחת מהצבא גורמת לעתים גם לכאבים כרוניים לאורך כל עמוד השדרה. יש גם חולים שחווים כאבים במפרקים שונים בגוף.

כפי ששמה מרמז, המחלה גורמת להקשחה של חוליות עמוד השדרה. כתוצאה מכך, ישנן אובדן של גמישות עמוד השדרה ו/או המפרקים, שמפריעים לתפקד כמו שצריך.

הפגיעה הזו מפריעה לסובלים ממנה לבצע פעולות פשוטות, וגם למצוא עבודה מתאימה, מה שפוגע בכושר ההשתכרות, וגם בתפקוד תקין באופן יומי.

הגורמים של היווצרות דלקת חוליות מקשחת מהצבא

למרות המידע שיש על AS, טרם ידוע מה הסיבות המדויקות להתפתחות המחלה. ידוע שיש למחלה גורם גנטי, אבל זו לא הסיבה היחידה. נסיבות סביבתיות גם הן תורמות להתפתחות של דלקת חוליות מקשחת.

הגורמים הסביבתיים-חיצוניים שיכולים לגרום להתפתחות של מחלת בכטרב הם עומסים גופניים מצטברים, וכן טראומה או חבלה ישירה לגוף. בנוסף, זיהום חיידקי עלול לגרום למחלה, ואלו בגילאים 18-30 הם בקבוצת סיכון לפיתוח המחלה – כלומר חיילים בשירות סדיר ובקבע.

ידוע גם שאלו שנושאים את הגן למחלה הם בעלי סיכוי גבוה יותר לפתח דלקת חוליות מקשחת מהצבא לעומת אלו שאינם נושאים את הגן.

הגשת תביעה על דלקת חוליות מקשחת מהצבא

כמו בתביעות אחרות נגד משרד הביטחון, יש להוכיח שההתפתחות של דלקת חוליות מקשחת נוצרה בגלל השירות הצבאי. כלומר, עליכם להוכיח שישנו קשר נסיבתי בין השירות ובין המחלה.

אם הפציעה אירעה בעקבות חבלה/טראומה – חשוב למלא דוח פציעה לפי הפרוטוקול. הדוח הזה יכלול תיעוד של הפגיעה, וכן עדויות של מפקדיכם וחבריכם לשירות.

אם מדובר בעומס מצטבר שגרם למצב, גם במקרה הזה יש למלא דוח פציעה. הדוח הזה יהווה ראיה בתביעה, ויעזור לכם להראות כי אכן יש קר בין שירותכם ובין הדלקת.

בתביעות מהסוג הזה יש אתגר מיוחד, שכן יש למחלה אלמנט גנטי ידוע. לכן, זה חשוב להראות שנסיבות סביבתיות חריגות, שנוצרו עקב השירות בלבד, הן אלו שגרמו לפגיעה – גם במקרים של עומס מצטבר וגם במקרים של דלקת שהתפתחה לאורך זמן.

תהליך הגשת התביעה

תביעה לאגף שיקום נכים
אגף שיקום נכים – מטה

כאשר מגישים תביעה בגין פציעה/חבלה כתוצאה מהשירות הצבאי, יש להגיש אותה לקצין התגמולים של משרד הביטחון. במעמד הזה יש להגיש טופס תביעה, וכן מסמכים רפואיים שתומכים בתביעה. כלומר, עליכם להגיש חומרים רפואיים שמראים שיש קשר בין הדלקת שפיתחתם ובין שירותכם.

אם יש בידיכם דוח פציעה, הוא יסייע לתמוך בטענותיכם. אם אין לכם דוח פציעה, ניתן בכל זאת להגיש תביעה, אך חשוב שיהיו לכם ראיות רפואיות מוצקות שיתמכו בכם.

קצין התגמולים בתורו מעביר את החומרים הרפואיים וכתב התביעה למומחים רפואיים מטעם משרד הביטחון. נדגיש שוב שחשוב להראות שנסיבות סביבתיות חריגות גרמו להתפתחות הדלקת, ולשם כך מומלץ לקבל סיוע משפטי.

 

סובלים דלקת חוליות מקשחת מהצבא ?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

ועדה רפואית וקבלת אחוזי נכות בגין דלקת חוליות מקשחת

תביעות משרד הביטחון
ועדה רפואית לקביעת נכות

אם המומחים מטעם משרד הביטחון רואים כי אכן יש קשר בין שירותכם הצבאי ובין דלקת החוליות שממנה אתם סובלים, התיק יעבור לוועדה רפואית. המומחים יעבירו את מסקנותיהם בחזרה לקצין התגמולים, והוא יעביר את החומרים לוועדה הרפואית במשרד הביטחון.

תפקידה המרכזי של הוועדה הרפואית הוא לקבוע אחוזי נכות, בהסתמך על חוות דעתם של המומחים הרפואיים, ועל סמך עדותו של התובע/ת. ישנם מקרים שבהם תובעים מקבלים הכרה מטעם משרד הביטחון, כלומר מקבלים אחוזי נכות, אך לא מספיק. אחוזי נכות של 9%-0% מהווים הכרה רשמית על אחריות משרד הביטחון, אך הם לא מזכים בגמול כספי.

אחוזי נכות של 19%-10% מזכים בגמול כספי חד פעמי, ורק אלו שמקבלים אחוזי נכות של 20% ומעלה מקבלים פיצויים חודשיים. כאמור, דלקת חוליות מקשחת מקשה במיוחד על גמישות ותפקוד תקין, ולכן חשוב לקבל אחוזי נכות שתואמים את מצבכם.

כאשר עומדים מול הוועדה הרפואית, חשוב שיהיה בידכם תיק תביעה מסודר, ראיות שתומכות במצבכם וחומרתו, וכן ייצוג משפטי מקצועי. הגורמים האלו יכריעו את הכף לטובתכם, ויאפשרו לכם לקבל את ההקלה הכלכלית שאתם זקוקים לה באופן קבוע.

ייצוג משפטי מקצועי בתביעות נגד הצבא

ייצוג משפטי, בכל תחום שהוא, צריך להיות מקצועי ומדויק. כאשר מגישים תביעה נגד משרד הביטחון, חשוב להצטייד בעורך דין שמתמחה בתחום הזה, ולא מתפרש על מספר תחומים. מדוע? מפני שעורך דין משרד הביטחון מכיר את כל הנפשות הפועלות בתיקי תביעה נגד הצבא. ההיכרות עם המערכת, המגבלות שלה ודרכי הפעולה הנכונות ביותר לניצחון עתידה להכריע את הכף לטובתכם.

משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף מתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון בלבד, והוא קם מתוך הצורך של חיילים וחיילות בייצוג מקצועי. עו"ד בלומהוף חווה על בשרו פגיעה במהלך שירותו הצבאי – פגיעה שהובילה לצורך בתביעה נגד משרד הביטחון.

לאחר מאבק ממושך מול משרד הביטחון, עו"ד בלומהוף קיבל את ההכרה שהיה זכאי לה. בעקבות המקרה, הוקם משרד עורכי דין ידידיה בלומהף, שסייע למאות חיילים וחיילות במהלך השנים, וממשיך לעשות זאת בכל יום מחדש. אם אתם סובלים מדלקת חוליות מקשחת מהצבא – מגיע לכם פיצוי. ייצוג משפטי של עורך דין משרד הביטחון ממשרד ידידיה בלומהוף יאפשר לכם להטות את הכף לטובתכם, ולקבל סיוע את הסיוע שאתם זקוקים לו.

 

מעוניינים להגיש תביעה למשרד הביטחון?

אתם מוזמנים להשאיר כאן פרטים ונחזור אלכם בהקדם.

משרד עו"ד ידידיה בלומהוף - תביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון ידידיה בלומהוף הינו הבעלים של משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף אשר מתמחה באופן בלעדי בתביעות משרד הביטחון. המשרד שלנו זכה להיות המשרד המוביל אשר מייצג את הלוחמים של היחידות המיוחדות.
משרדנו גאה לייצג בכבוד את אותם חיילים / אנשי כוחות הביטחון אשר נפגעו כתוצאה משירותם על הגנת המולדת.

עורך דין משרד הביטחון ידידיה בלומהוף

סובל.ת ממחלה שאירעה לך בעקבות השירות ?

השארו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

"נלחמים עבורך" - בדיקת זכאות בחינם

חיילים , שוטרים או בוגרי שירות ביטחוני אחר ונחבלתם או חליתם במהלך השירות?

יתכן ואתם זכאים להכרה כנכה אגף שיקום – משרד הביטחון, לקבל תגמולים והטבות בהתאם.

דילוג לתוכן