שבר בקרסול בצבא – חבלה בשירות הצבאי – עורך דין משרד הביטחון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שבר בקרסול בצבא הינו דבר שכיח, קל וחומר כשמדובר בחיילים קרביים אשר מבצעים אימונים רבים עם מאמץ פיזי רב. פציעה זו נפוצה אצל ספורטאים כתוצאה מפעילויות מגוונות ולכן אנו עדים למספר רב של שברים בקרסול/ פגיעות קרסול במהלך השירות הצבאי.
שבר בקרסול בצבא

שבר בקרסול בצבא:

עד לאחרונה, החיילים הקרביים אשר היו מבצעים אימוני צניחה היו חשופים באופן ממשי לפגיעה זו. מספר הנפגעים בקרסול, הן עם נקע משמעותי בקרסול והן עם שבר בקרסול היה גבוה מאוד. היום, לאחר שהוחלף המצנח הצה"לי אנו עדים לירידה דרמטית בכמות הנפצעים. במאמר זה אסקור בפניכם את השתלשלות העניינים החל מאבחון נכון של הבעיה, וועדה רפואית והדרך להגשת תביעה נגד משרד הביטחון ולהיות מוכרים כנכי צה"ל.

(לכתבה בנושא: נקע בקרסול בצבא ואי יציבות כתוצאה מהשירות הצבאי – עורך דין משרד הביטחון)

מבנה הקרסול

הקרסול בנוי ממספר עצמות עיקריות , עצם הטיביה, עצם הפיביה, ועצם השוקית. לעצמות מחוברות רצועות ואשר מאפשרות את ייציבות הקרסול.

אבחנה של שבר בקרסול

כאשר יש שבר בקרסול בצבא (שבר בפטישון) לרוב יהיה ניתן להבחין זאת בכאבים ונפיחות בשני צידי הקרסול. יהיה קושי בדריכה או בשינוי תנוחת הקרסול, שטפי דם שיופיעו בסמוך לחבלה ואף שינוי צורה. אבחנה סופית של שבר בקרסול / פטישון תעשה לרוב על ידי צילום רנטגן ולעתים נדירות על ידי CT.

אופן הטיפול

לאחר הדמיית הקרסול, יהיה ניתן לאבחן אם מדובר בשבר תזוזה או אם מדובר בשבר ללא תזוזה. לרוב, כאשר קיימת תזוזה של עצמות ההמלצה הרפואית תהיה על ביצוע התערבות ניתוחים וקיבוע של העצם על ידי ברגים ופלטינות.
כאשר השבר יהיה שבר ללא תזוזה אזי שלרוב ההמלצה הרפואית תהיה על טיפול שמרני וחבישת גבס.

שיקום רפואי כתוצאה משבר בקרסול בצבא

שיקום רפואי של שבר בקרסול / פטישון לאחר הניתוח ולאחר הורדת הגבס יהיה בטיפולים אינטנסיביים של פיזיותרפיה.

כל אדם/חייל יגיב בצורה שונה לניתוח. ישנם חיילים שיעברו את הניתוח ולאחר מכן ירגישו הטבה משמעותית כאשר מפרק הקרסול חזר לתפקד כבעבר מבלי כאבים מיוחדים (רוב האנשים). מאידך, ישנם חיילים שיעברו את הניתוח ועדין ימשיכו לסבול מכאבים וממגבלות בתנועה הקרסול וכן מכאבים ו/או גירודים וצלקת.

סובל/ת משבר בקרסול בצבא?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

תביעה נגד משרד הביטחון בגין שבר בקרסול בצבא

תנאי להכרה בתביעה נגד משרד הביטחון:

לצרוך הכרה כנכה צה"ל התובע צריך לעמוד בשני תנאים מצטברים.

  1. החבלה אירעה במהלך השירות הצבאי
  2. החבלה נגרמה עקב השירות הצבאי.


חבלה שקרתה במהלך חופשה מהצבא:

כאשר החבלה קרתה במהלך השירות הצבאי, אזי כמובן שניתן לתבוע את משרד הביטחון ולקבל את אשר מגיע כתוצאה מכך. כאשר החבלה בקרסול קרתה לחייל בסדיר במהלך חופשה אזי ניתן לבדוק האם יהיה ניתן להגיש את התביעה בהתאם לחוק חיילים בחופשה. בדקו האם אתם זכאים לפיצויים בלינק: "נפצעתם בחופשה מהצבא? ייתכן שתהיו זכאים לפיצויים – תביעה נגד משרד הביטחון")

דוח פציעה בגין שבר בקרסול בצבא:

כאשר מועד החבלה הוא ברור, יש צורך למלא דוח פציעה. ניתן לקרוא בהרחבה על נושא דוח פציעה בצבא בלינק: "דו"ח פציעה בצבא – מה מטרתו ומתי אנחנו נזקקים לו? – עורך דין משרד הביטחון".

ועדה רפואית בצבא:

לאחר ביצוע הניתוח, יועבר החייל לר"מ 2 ויהיה תחתם. כל טיפול, בעיה או בקשה יינתנו על ידם. בתקופה שבסמוך לניתוח ולאחר מכן יעבור וועדה רפואית שתוריד את הפרופיל שלו.

במידה והחייל יקבל פרופיל 21/24 אזי שהוא יזומן לשיחת זכויות ולאחר מכן ישוחרר מצה"ל וימשיך את השיקום שלו באזרחות. ככל שהתביעה תוגש מהר יותר ובצורה מקצועית יותר, יוכל החייל לקבל באופן מהיר טיפול רפואי על חשבון משרד הביטחון. לעיתים, החייל יקבל תגמול עבור ימי המחלה אותם הוא קיבל כתוצאה משבר בקרסול בצבא ולהיות מתוגמל בהתאם לתקנות. (ניתק לקרוא בהרחבה על נושא שיחת זכויות בלינק:"שיחת זכויות בצבא – מה מטרתה ומהן ההשלכות? – עורך דין תביעות משרד הביטחון")

הגשת תביעה נגד משרד הביטחון:

את התביעה יש להגיש למשרד הביטחון – אגף שיקום נכים. כמובן שיש יתרון משמעותי כאשר עורך דין תביעות משרד הביטחון מנהל תביעה שכזו. העורך דין מגיש אותה בעצמו ומצטרף לוועדה הרפואית אשר תקבע את אחוזי הנכות שיינתנו לחייל. ניתן לקרוא בהרחבה מאמר העוסק ביתרונות שיש לעורך דין בהגשת תביעה למשרד הביטחון בלינק:  "הגשת תביעה למשרד הביטחון דרך ר"מ 2 בגין חבלה או מחלה – יתרונות וחסרונות".

בחבלות מהסוג הזה, אנו נדרשים להבין היטב אם הפגימה היא רק אורתופדיה או שהיא גם נוירולוגית, כירורגיה פלסטית ועוד. כל תחום יכול לתת אחוזי נכות נפרדים ונוספים לפגיעה.

ישנה חשיבות גדולה להבין היטב את מנגנון הפגימה בכדי לקבל עליה את מירב אחוזי הנכות. כל זאת במטרה להקנות לחייל/נכה הטבות ותמלוגים גבוהים יותר.

מחפשים עו"ד לתביעה למשרד הביטחון

אתם מוזמנים להשאיר כאן פרטים וצוות המשרד יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

משרד עו"ד ידידה בלומהוף - תביעות משרד הביטחון

עו"ד ידידיה בלומהוף הינו עורך דין המתמחה בתביעות משרד הביטחון. הוא מייצג מספר רב של תובעים בפני הוועדות הרפואיות ומשרד הביטחון. למשרד יש ניסיון רב בייצוג בעיות אורתופדיות שונות ונמצא בקשר רציף עם המומחים הטובים ביותר. בין תחומי ההתמחות, מעבר לשבר בקרסול בצבא ניתן למצוא פגיעות כתף, עמוד שדרה, פציעות כתוצאה מספורט וכו'. כבר בפגישה הראשונה, עו"ד ידידיה בלומהוף יוכל להציג את סיכויי ההצלחה בתביעה וימליץ על פעולות מסוימות, אשר בכוחן לקדם את ההליך. משרד עורכי דין ידידיה בלומהוף זכה להיות המשרד המייצג והמוביל של לוחמים ביחידות מיוחדות בשירות הצבאי ובשרות הביטחוני.

סובל/ת משבר בקרסול עקב השירות הצבאי?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

חלית או נחבלת עקב השירות הצבאי?

יתכן ואת\ה זכאי\ת להכרה כנכה אגף שיקום במשרד הביטחון ולקבל תגמולים והטבות בהתאם. עורך דין משרד הביטחון לשירותך.

לבדיקת זכאות מהירה בחינם >>

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

דילוג לתוכן